Що мені відомо про обрядові та величальні українські народні пісні

Українські народні пісні – це окраса та гордість нашої країни. Існує багато видів народних пісень: історичні, родинно-побутові, трудові тощо.
Мені хотілось би розповісти про величальні та обрядові народні пісні, бо вони особливі.
Обрядову творчість можна поділити на календарно-обрядову та звичаєво-обрядову. Календарно-обрядові пісні пов’язані з певною порою року. Це, наприклад веснянки. Цих пісень співали дівчата, коли наставав час знайомитися з хлопцями. У них йдеться не тільки про почуття, а і про красу природи, про дружбу, різні

ігри молоді.
Також до обрядових пісень належать і купальські пісні. Вони присвячені гулянням на свято Івана Купала. У цих піснях розповідається про кохання, засоби привороту коханих і про рослини, які для цього використовувались. Дівчата в’язали віночки, потім пускали річкою. Хто з хлопців спіймав віночок, той і мав право одружитися з дівчиною. Купальські пісні проникливі, мелодійні та жартівливі.
До обрядових пісень належать обжинкові пісні. У давні часи спочатку співали пісень про добрий урожай, наче просили його бути щедрим, багатим, оспівували сприятливу погоду, а вже потім починали жнива. У цих піснях бажали господареві
гарного врожаю та здоров’я.
Цей обряд дожив і до наших часів. І зараз у багатьох селах спочатку косар робить перший сніп, а потім вже комбайн збирає урожай.
До величальних пісень належать щедрівки та колядки. Щедрівки завжди присвячувались господарям та їхнім дітям із побажаннями добра, злагоди, щоб була у їхній родині “повна чаша”.
У колядках же з гумором возвеличувались багатство господаря, його зовнішність, вдача, тому це веселі, святкові пісні.
Можна ще багато писати про народні пісні до свят.
Я зі своїми друзями, співаючи на зимові свята щедрівок і колядок, – особливо люблю “Добрий вечір тобі…” та “Щедрик-щедрик” – бажаю своїм рідним та друзям добра, злагоди та щастя. А це так приємно робити. Тож частіше співаймо українських народних пісень, не забуваймо свого коріння та історії!1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...У чому трагізм долі довженка.
Що мені відомо про обрядові та величальні українські народні пісні