Червоне і чорне характеристика образу Луїзи де Реналь

Реналь Луїза де – дружина мера, що не має ніякого впливу на чоловіка, як і на хід справ в місті Верьер, увіреному його піклуванню. За місцевими поняттями, майже дурна, що упускає “слушну нагоду змусити чоловіка купити їй капелюшок”, вона з першого погляду вражає Жюльена, що поступив у будинок гувернером до її трьох синів, “наївною грацією, чистою і живою”. На відміну від безвусого провінціала досвідчений парижанин відразу б розпізнав, що за її довірливою простодушністю “криється похітливість”.

У стосунках з Жюльеном вона,

у всьому слухняна бажанням і поняттям чоловіка і що не відала любові, пізнає власну пригнічену природу пристрасної і самовідданої жінки, обертаючи його егоїзм у високе почуття, якому, проте, уготований трагічний результат. Після її продиктованого відчаєм листа-визнання маркізу де Ла Моль наслідує замах, досконале Жюльеном в церкві. Через три дні після його страти пані де Р. помирає, тримаючи в обіймах дітей.

Вихована в ієзуїтському монастирі, пані де Р. залишається в полоні ригористичних уявлень про моральний і належний, але в ній таїться неприборканий темперамент вольової і цілісної натури, що відповідає уявленням

Стендаля про героїчний характер(ср. Ванина Ванини). Бажання щастя, що пробудилося після зустрічі з Жюльеном, виявляється необоримым, примушуючи пані де Р.

Ризикувати не лише репутацією доброчесної матрони, але своїм духовним порятунком: після від’їзду коханого в семінарію вона марно намагається спокутувати злочинний зв’язок, що залишився єдиним моментом повноцінного буття за прожиті нею тридцять років. Любовне безумство будить в ній силу духу, про яку вона раніше не підозрювала.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Червоне і чорне характеристика образу Луїзи де Реналь