Зображення ідеалів добра і справедливості в романі «Діти капітана Гранта»

Жуль Верн творив новий тип пригодницькою роману – роман про науку та її безмежні можливості. Він показав себе винахідником і в доборі сюжетів, які відзначаються невичерпним розмаїттям, оригінальністю, новизною. Яскравим прикладом цього є найвідоміший твір письменника «Діти капітана Гранта».

Герої роману вирушають на пошуки нескореного шотландця Гранта, який мріяв про заснування на далеких островах колонії вільних людей. Члени експедиції є однодумцями Гранта, тому назва роману сприймається як символічна.

Сміливці, що вірять в

успіх своєї справи, долають усі труднощі. їхня дружба зміцнюється суворими випробуваннями. Злодії й негідники будуть покарані, справедливість переможе, мрія – здійсниться. Цим пафосом пройнятий роман від першого до останнього рядка.

Хто не знає неуважною дивака – вченого Жака Паганеля? Фанатик науки, «ходяча енциклопедія», він завжди поєднує серйозні роздуми із дотепними жартами і смішними вчинками. Йому властиве нездоланне почуття гумору. Разом з тим він приваблює сміливістю, добротою, справедливістю. Підбадьорюючи своїх супутників, Паганель не припиняє жартувати навіть під час складних випробувань, коли

йдеться про життя і смерть.

Поруч із ним – шотландський патріот Гленарван, який робить все можливе і неможливе, щоб розшукати свого вільнолюбного співвітчизника капітана Гаррі Гранта. Загартовуються в пошуках юні герої Жуля Верна. Один з них – Роберт Грант. Для гідного сина відважного шотландця цілком природним є душевний порив – врятувати від загибелі своїх друзів.

Романи Жуля Верна служили справі цивілізації й поступу в усьому світі. Вчені, винахідники, мандрівникн з вдячністю згадують, що юнацьке захоплення Жулем Верном допомогло їм знайти своє покликання, а іноді наштовхувало на відкриття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зображення ідеалів добра і справедливості в романі «Діти капітана Гранта»