Зображення боротьби князя Святослава

Менш як тридцять літ прожив Святослав, але це було надзвичайно насичене життя. Скляренків Святослав – хоробрий воїн, видатний полководець і мудрий державний муж, досвідчений політик. Такою побачив його роль в історії письменник після уважного зіставлення фактів і вдумливого аналізу історичних першоджерел.

Причорномор’я, Поволжя і Крим – ось ті сфери, де мали зіткнутися інтереси Візантії і Русі. Врегулювати їх дипломатичними шляхами було вже неможливо. Повільно, але невідворотно назрівав воєнний конфлікт, що втягував у себе різні

племена й народи. У цей час на політичну арену вийшов Святослав, який став найактивнішим учасником подій важливого міжнародного значення.

На багатьох сторінках роману Семен Скляренко із захопленням змальовує свого героя на чолі воєнної дружини, пише про його незаперечний авторитет серед воїнів. Князь тримався як простий воїн, був людиною демократичною, тому співвітчизники його любили і готові були йти за ним на будь-які битви.

У ніч перед знаменитою битвою під стінами Доростола Святослав думає: що буде і як буде після цієї битви? Відповідає на ці запитання вже сам автор: «… вирішувалась доля багатьох

народів, доля, може, й поколінь… коли переможе Русь – то щастя, мир, спокій будуть на Дунаї, виросте й стане могутньою Русь, що ніякий ворог не буде їй страшний», А в іншому випадку – «багато земель загинуть під мечем імперії, на багато віків воцаряться там неволя, рабство, смерть…»

І ось вона, остання вирішальна битва. Усвідомленням відповідальності за долю Русі пройняті слова Святослава, з якими він звертався до своїх воїнів перед боєм: «Станемо ж твердо, дружино, не посоромимо Руської землі. Я піду перший з вами…» Ось таким мужнім патріотом, який бажає добра і могутності своїй державі, постає князь Святослав перед читачем роману Семена Скляренка.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Зображення боротьби князя Святослава