Трагедія особистості (за твором Шекспіра “Гамлет”)

І. Головна колізія трагедії В. Шекспіра “Гамлет, принц дамський” (зіткнення вільної від феодальних пут особистості зі світом “золота і згубних пристрастей”, зі світом лицемірів, користолюбців, зрадників; питання вибору свого шляху в житті).
ІІ. Руйнівна боротьба між ідеальними уявленнями головного героя трагедії і жорстокою реальністю.
1. Гамлет – принц Данський, характерні риси (типовий інтелігент-гуманіст; вірить у людину – “найдовершеніше з усіх створінь”; студент одного з найпрестижніших університетів свого

часу; має друзів; “сповнений палкою любов’ю до життя”, але його уявлення про світ і реальне життя –
різні речі).
2. Події, що змінили життя і світосприйняття Гамлета (вбивство батька; непристойне й ганебне одруження матері з Клавдієм; віроломство придворних; зрада друзів і легкодуха слабкість коханої).
3. Відповідь на питання “Бути чи не бути?” (ступає в нерівний смертельний бій: убиває Полонія, який шпигує за ним, розкриває зраду своїх університетських товаришів, відмовляється від Офелії, роздуми та сумніви щодо прийняття рішення стати на боротьбу зі світовим злом; пошуки гідних засобів боротьби; відчай від усвідомлення безвихідного становища; мужнє рішення діяти).
ІІІ. Вічно живі проблеми в трагедії В. Шекспіра “Гамлет” (суперечність між ідеалом і дією, метою і засобами її досягнення, роль особистості в історії, сенс життя кожної людини).


Твір роздум яким я уявляю майбутнє україни.
Трагедія особистості (за твором Шекспіра “Гамлет”)