Я обираю професію лікаря

І. Вибір професії – важливий крок у житті людини (велика кількість професій; необхідність обрати ту професію, що відповідає нашим нахилам і здібностям).

ІІ. Шляхетна професія лікаря.

1. Здоров’я – найцінніший скарб людини (лікар – професія, що допомагає зберегти цей скарб; прекрасна благородна мета – лікувати, рятувати людей; з глибокої давнини шанування і цінування тих, хто знімає біль, знає засоби лікування хвороби).

2. Піклування лікарів про людей змалку і до старості (допомога лікаря під час народження дитини; спостереження

за розвитком дитини у дитячому садку та школі: щеплення, запровадження оздоровчо-гігієнічних заходів; під час війни – лікування поранених; у мирні часи – допомога постраждалим від стихійних лих, автомобільних аварій тощо; піклування про літніх людей, яким допікають різні хвороби).

3. Лікар – людина-подвижник (жертовність професії; необхідність в будь-який час поспішати на допомогу хворій людині, працювати в різних умовах, часом і не сприятливих – війна, стихійні лиха; героїзм лікарів під час війни (Януш Корчак, професор Мєщанінов, лікарі-афганці; в мирні часи – М. М. Амосов – лікує серце; офтальмолог С. Федоров; самовідданість і безкорисливість, любов до людей і прагнення їм допомогти – невід’ємні якості сучасного лікаря).

ІІІ. Синонім професії “лікар” – людяність і доброта!


Лист улюбленому літературному герою за творами в.нестайка.
Я обираю професію лікаря