У творах Кочерги – історія мого народу

Іван Кочерга – видатний драматург, історик. Творчість цього письменника різноманітна: драматичні поеми, історичні драми, комедії. Іван Кочерга чесно служив улюбленому мистецтву і своєму народові.

Талант Івана Кочерги найглибше розкрився в драматичній поемі «Свічине весілля», яка була написана у 1930 році. В ній описуються події того часу, коли Київ перебував під владою литовських феодалів. Вивчаючи історичні літописи, Кочерга знайшов грамоти про заборону світла в Києві і про боротьбу київських міщан проти неї.

Гострі суперечності

у драмі перетворюються у повстання під проводом зброяра Івана Свічки. Свічка готовий накласти головою, аби добути князівську грамоту з дозволом запалювати світло, – грамоту, яку сховав від людей воєвода. Світло свічки здіймається червоною загравою постання. І радості киян немає меж, коли Свічка здобуває довгожданну грамоту…

У поемі «Ярослав Мудрий» драматург змальовує сувору й героїчну добу, коли наші пращури боролися за єдність Київської Русі, за її мирний розвиток і процвітання. Дія твору відбувається протягом шести років. З першої дії ми знайомимося з багатьма персонажами. Серед монахів, які переписують книги,

– Микита, син новгородського посадника Коснятина. Він хоче помститися князю «за кривди всі, що Новгород зазнав».

Складність життя Ярослава, суперечки доби вклалися у короткий вислів, що його часто повторює князь: «Раніш сакон, а потім благодать». Щоб між людьми запанував добробут, необхідно утвердити в країні порядок, непорушний мир і спокій.

«Яролав Мудрий» – історична драматична поема. Письменнику вдалося, досягнувши єдності форми і змісту, створити правдиві картини життя наших предків в далеку сувору добу. Кочерга вчить любити свою історію, прищеплює нам благородні почуття. Його мудрі твори зосталися у скарбниці української літератури1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твори-роздуми.
У творах Кочерги – історія мого народу