Історія мови – це історія народу

Я вважаю, що історія кожного народу нерозривно пов’язана з історією його мови і починається з моменту її виникнення.

Аргументами на користь моєї думки є те, що, по-перше, наша рідна українська мова разом зі своїм сильним і патріотичним народом пройшла всі етапи історії, під час яких були злети і падіння. По-друге, не знаючи історії своєї мови, ми не дізнаємося тих перших і найголовніших подій, які стали початком формування нашого народу і країни.

Яскравим літературним прикладом є твір Івана Котляревського “Енеїда”. Цей твір був

написаний живою та неповторною українською мовою та став початком розвитку української літератури. Цей твір утвердив українців як справжню самобутню націю, незалежну від інших держав. Іван Котляревський не побоявся переодягнути героїв поеми Вергілія в український одяг і надати їм рис українського характеру, і цим самим утвердити єдність нашої мови з народом.

З історії визначальним є період початку цензурної боротьби з українською мовою, а отже – і народом в цілому. Багато хто повстав проти сумнозвісних Валуєвського циркуляру та Емського указу і недарма. Саме ця невпинна боротьба допомогла нам зберегти нашу мову, а отже і сам народ.

Таким чином, історія мови з найдавніших часів і до сьогодні є й історією народу, який боровся за її існування та визнання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)

Історія мови – це історія народу