Твір-розповідь з історії України «Перша бібліотека на Русі»

Серед наміток минулого у стародавньому Києві – знаменитий архітектурний комплекс XI-XVIII сторіч – Софія Київська. Його Центральна споруда – Софійський собор, закладений у X! сторіччі за наказом Ярослава Мудрого на честь його перемоги над печенігами.

Відтоді Софія стає важливим культурним центром східнослав’янської держави. Тут було створено першу відому нам бібліотеку. У своєрідних майстернях – скриторіях – працювали переписувачі книг. Скриторії зазвичай обладнували при княжому дворі, при монастирях. А там, де книги переписувалися,

там вони здебільшого й зберігалися.

Про Ярослава літописець повідомляє: «Ярослав же… любив книги і, багато їх переписувавши, поклав у церкві святої Софії, котру створив сам».

Портрет князя, якого за прихильність до наук народ прозвав Мудрим, дивиться на нас із кам’яної стели, встановленої вдячними нащадками 1969 року у дворі заповідника навпроти Софійського собору. На камені вирізьблено слова з літопису, який звеличує князя за те, що той «сіяв у серцях людей книжні слова».

На жаль, ми не знаємо, які саме книги були у бібліотеці Ярослава, не знаємо й того, яка доля спіткала це старовинне книгосховище.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-розповідь з історії України «Перша бібліотека на Русі»