Пам’ятки історії та архітектур. Софія Київська

В XI столітті з ініціативи Ярослава Мудрого було побудовано головний храм Київської Русі – Софійський собор. Саме тут відбувалися пишні церемонії посадження князів на київський престол, урочисті прийоми послів іноземних держав.

Прямокутну споруду Софії Київської в давнину оточували два ряди відкритих галерей. За бажанням Ярослава Мудрого собор вінчали тринадцять куполів, суворий сірий колір яких добре гармоніював з блідо-рожевими стінами. 1240 року полчища Батия зруйнували Київ. І тільки свята

Софія вціліла. Як писав Павло Загребельний, вона «стояла над пожарищем, над попелом і руйновищем, і підносила Богоматір свої руки в молінні…»

Із самого початку усередині собор був оздоблений чудовими фресками і дивовижною мозаїкою. У своїй більшості то були твори на релігійну тематику, але не бракувало й картин із зображенням свят, ігор, полювань.

Минула майже тисяча років відтоді, як собор було збудовано, але й досі він викликає захоплення майстерністю стародавніх зодчих, довершеністю ліній та форм.


Що таке вірність твір-роздум.
Пам’ятки історії та архітектур. Софія Київська