Твір-роздум: “Риса характеру заздрість”

Людина все ще не виробила єдиного ставлення до такого явища як заздрість. З одного боку, про це явище дуже часто відгукуються негативно, називаючи заздрість однією з найбільш істотних проблем сучасної людини, яка заподіює їй багато шкоди і незручностей. З іншого ж боку, заздрість є своєрідним мотивом до розвитку, до зростання людини, завдяки цій якості багато людей вдосконалюється, стають краще і починають викликати у всіх навколишніх тільки симпатію. Так що ж таке заздрість і яка роль цієї риси характеру?

По-перше, хотілося б проаналізувати

негатив такої риси характеру. Насамперед, заздрість дуже часто стає причиною ворожнечі між людьми. Наприклад, один чоловік, який заздрить іншому, розуміє, що у нього чогось немає, значить, він робить певний відповідний висновок про те, що той, інший, краще за нього. Природно, людина не дуже любить перевагу, якщо не сказати більше. Нерідко можна побачити невдоволення на обличчі людини виключно з-за того, що хтось краще, ніж він сам. Іноді таке невдоволення не просто зберігається в душі, а висловлюється прямо, відкрито і відверто. Безумовно, що це викликає реакцію, люди починають конфліктувати, сваритися і заподіювати
один одному різні види шкоди. Все це – негативні сторони заздрості, але обов’язково варто зауважити, що в даному випадку мова йде про ту заздрість, яка має якісь прояви.

А що ж відбувається, якщо людина не висловлює і іншими способами не проявляє заздрість до тих, кому вона в душі щиро заздрить? У такому разі риса характеру заздрість стає іншою, вона дивним чином перетворюється, стає хорошою і корисною. Людина, яка комусь заздрить, але не має того ж, насправді більшою мірою мотивована працювати, покращувати себе, свої знання, вміння і навички. Вона бачить перед собою приклад того, кому вона заздрить. І хоч вона відчуває певну неприязнь до цієї людини, вона, тим не менш, розуміє, чого вона хоче і до чого має прагнути. Якщо вона не висловлює свою заздрість, вдається уникнути конфлікту і отримати ще одного ефективного члена в суспільстві.

Ретельний і уважний аналіз даної риси характери дає нам чітке розуміння того, що заздрість має як певний негатив у собі, так і не менш очевидний позитив. Як покаже себе ця риса характеру, якою вона стане для людини – сприятливою або руйнівної – залежить від того, як вона буде проявлена. Якщо людина стримається і використає заздрість в якості мотивації, все буде добре. Якщо ж вона стане ображати того, кому вона заздрить, негативних наслідків уникнути не вдасться.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Риса характеру заздрість”