Твір-роздум: Що формує долю людини?

“Доля” – дуже складний і неоднозначний термін. Чи можна сформувати долю? Сформувати, зліпити, як із сирої глини, своє життя. Хтось упевнений, що “робить долю” сам, для іншого це карма, визначене майбутнє. Тому свою роботу я назву так: “Що формує особистість людини”. Особистістю прийнято вважати сукупність рис характеру, які людина проявляє в різній обстановці, И чим більше таких рис, тим, як правило, цікавіше для нас ця персонО. “Це особистість!” – говорять про людину неординарного, упевненого в собі, що має вплив на інших

людей, авторитету. На формування особистості впливає не тільки виховання й обстановка в сім’ї, але й пізніше, уже у свідомому віці, прагнення культурно розвитися, досягти якихось ідеалів, бажання бути потрібною й корисною людиною для суспільства, а може, і одержати повагу й пошану, стати знаменитим.

Саме від того, що ми хочемо одержати від життя, від запитів, і залежить наша доля. Всупереч сформованій думці, що людина до вісімнадцяти років, скажу – особистість формується протягом всього життя, И якщо говорять, що його вже ніщо не змінить, йому вже тридцять, це жахливо! Адже рік у рік ми розвиваємося, збагачуємо себе новими

знаннями, аналізуємо їх, якось реагуємо, а виходить, змінюємося. Тобто із усього вищесказаного можу підбити підсумок, що в першу чергу людин формує свою особистість сам, а виходить, і “створює” свою долю. Крім цього великий вплив має початкове виховання, перший поштовх до розвитку.

З іншого боку, діють не залежні від нас обставини. Як говориться, “життя кидає нас зі сторони убік”. Чомусь найчастіше “цікава особистість” виявляється людиною, що пережила багато прикростей і нещастя, людиною із трагічною долею й важким дитинством. Це вже стає якимсь стереотипом. Багато підлітків упевнені, що, щоб стати зіркою, треба втекти з будинку, посваритися з усіма друзями й т. д. Трагедія життя стає невід’ємним компонентом шляху до досягнення успіху або слави.

І часто забувається саме головне – талант, Так, можу погодитися: нещастя загартовують людини, роблять його більше твердим і критичним, але не вони породжують талант, це речі друг від друга незалежні. Долю людини формує, якщо так взагалі можна виразитися – формує, він сама й різна обставини й ситуації, у які він попадає не зі своєї вини. Тобто існують два початки в долі: особиста і випадкове; можна назвати його тому що випадки править нами або вищою закономірністю, не відомо нікому. Ми маємо безпосередній вплив на долю, можемо неї змінити, прагнучи до тих або інших ідеалів, досягаючи певних цілей. Усе в наших руках!1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему моя країна україна.
Твір-роздум: Що формує долю людини?