Твір-роздум: “Значення лісу”

Кожне природне явище, про яке б не йшла мова, є надзвичайно важливим для створення повноцінної гармонії в світі. Досить поглянути на світ і хоча б трошки задуматися, щоб остаточно і безповоротно зрозуміти: все, що нас оточує, вся природа дуже важлива. Людина про це не замислюється, але насправді, якщо вилучити з природи хоча б якийсь один її елемент, світ, швидше за все, буде зруйнований повністю, під нуль. На щастя, людина ще не настільки розвинена, щоб ризикнути усунути хоча б один природний елемент повністю, тому ми все ще живемо у нормальному

світі і маємо певний шанс на розвиток і порятунок.

Одним з найбільш прекрасних природних явищ сьогодні є ліс. Ліс складається з безлічі різноманітних рослин і тварин, що мешкають у ньому. Життя всіх цих істот у лісі являє собою власний внутрішній світ, в якому панують певні правила життя. Чоловік не повинен втручатися в життя лісу, він може виконувати лише функцію спостерігача за тим, що там відбувається. Ліс – це середовище для життя тварин і рослин, людина навряд чи здатна там вижити, для життя людини існує місто. І вже точно ліс не придатний для життя колективу чи певної частини суспільства. Якщо людське суспільство

потрапляє в ліс, швидше за все, воно руйнує або робить гірше. З цієї причини ліс може мати велике естетичне значення для людини, але лише в тому випадку, якщо людина йде в ліс в якості звичайного відвідувача.

Крім естетичної сторони лісу, також варто відзначити його екологічну важливість. Лісові рослини поглинають вуглекислий газ і видають кисень. З цієї причини в лісі завжди настільки приємне повітря, так і в цілому там дуже приємно перебувати. Якби лісових насадження було більше, екологічних проблем стало б набагато менше, людина змогла б зменшити кількість своїх проблем зі здоров’ям і почати набагато краще себе почувати. Але дуже важливо при цьому не засмічувати ліс, намагатися доглядати за ним по можливості.

Не варто забувати і про ресурсну або економічну роль лісу. Ліс є джерелом деревини як матеріалу для людини. У своєму побуті людина постійно використовує дерев’яні вироби різних видів, всі з яких виробляються завдяки тому, що існують ліси. Також в лісах іноді можна відшукати їстівні ягоди або гриби. Вони не є вже настільки популярною стравою для людини, але, тим не менше, нерідко все-таки вживаються в їжу.

Ліс важливий для людини з трьох позицій – естетичної, екологічної та економічної. Складно розставити пріоритети між цими трьома важливими позиціями, кожна з них по-своєму важлива. Що точно можна сказати, так це те, що ліс дуже важливий для людей. Просто дивно дивитися на людей, які не цінують цей унікальний природний дар, ставлячись до нього безвідповідально або недбало. Такі люди не заслуговують поваги, а заслуговують лише осуду або навіть покарання.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Значення лісу”