Чим мені сподобався твір П. Куліша “Орися”

Оповідання Пантелеймона Куліша “Орися” надзвичайно вразило мене. Автор розповів нам про романтичну, казкову історію знайомства Орисі і козака. Вона пов’язана з легендою, яку розповів старий Грива дівчатам, коли ті їхали прати білизну на річку.
Грива розказав про те, як князь одного разу у пущі побачив дуже вродливу дівчину і захотів одружитися з нею. Дівчина відмовила йому. Князь сказав, що вб’є усіх турів, яких пасла ця дівчина. Тури, тікаючи від злої руки князя, потонули. За це дівчина сказала йому, що він блукатиме пущею вічно.

/> Орисю ця легенда трохи злякала. А ще більше дівчина переполошилася, коли побачила вершника на горі. Спочатку вона подумала, що це той князь, а виявилось, що це козак. Він шукав дівчину, яка славилася красою на всю Україну. Цією дівчиною і була Орися.
Молоді сподобалися одне одному і батьки дали згоду на одруження Орисі з козаком.
Про щасливе кохання розповів П. Куліш. Напевне, кожна дівчина мріє знайти свого козака, з яким би прожила щасливе життя, який би любив та поважав її. Це оповідання показує, що іноді і легенди стають реальністю, а особливо чудово, коли ці легенди романтичні, добрі та щасливі.


Сутність перевтілення за кафкою.
Чим мені сподобався твір П. Куліша “Орися”