Твір на тему: “Вплив цивілізаційних процесів на людину. За романом “Місто” Валер’яна Підмогильного”

Розвиток цивілізації ніколи не стоїть на місці. Навпаки, світ активно розвивається, а ми повинні цьому відповідати і не пасти задніх, бо це загрожує дуже серйозними помилками та проблемами. Відразу після створення світу люди жили в печерах, їх рівень розвитку перебував на найнижчих рівня. І це ніяк не можна порівняти з тим, як люди живуть зараз. Природно, змінюється не тільки світ, а й сама людина теж. Той, хто жив довгий час назад, істотно відрізняється від тих, хто живе сьогодні. Істотним процесом всього людства стала урбанізація, тобто, переїзд

людей з сіл у міста. З цим процесом пов’язано безліч цікавих факторів. Деякі з них я розгляну в даному творі на прикладі головного героя твору Валер’яна Підмогильного під назвою “Місто”.

Головний герой роману “Місто”, будучи молодим і не дуже досвідченим чоловіком по життю, розраховував на щось одне, а отримав зовсім інше. Зокрема, він хотів переїхати з села в місто лише для отримання освіти. Після цього він думав повернутися в рідне село, щоб застосувати там ті знання, які він отримав в місті. Варто відзначити, що це була цілком собі благородна поведінка і наміри, які заслуговують поваги. Втім, як

з’ясувалося дещо пізніше, від реалізації всього цього, молодий чоловік був дуже далеко. Прибувши в місто, він все переосмислив. Він поспілкувався з місцевими жителями, познайомився з ними і став схожий на них. В результаті він просто кинув навчання, почав займатися іншими справами, які йому здавалися більш важливим. Тобто, він пережив деякий загальний і характерний для безлічі людей цивілізаційний досвід. У підсумку, можна сказати, що він став цілком успішним міським жителем, адже він досяг висот у якості письменника і, безсумнівно, реалізувався. Ось тільки він так і не домігся щастя. Головного героя цього роману ніяк не можна назвати щасливим.

На прикладі даного роману авторства Валер’яна Підмогильного ми можемо чудово побачити, як деякі цивілізаційні процеси впливають на людину. Зокрема, цивілізаційний процес урбанізації вплинув на головного героя роману. Спочатку він змусив його переїхати в місто, а потім повністю перебудував йому внутрішнє сприйняття світу і суспільства, а після цього все-таки зробив його успішним письменником. Втім, не можна забувати про те, що розвиток цивілізації залишається байдужим до духових потреб людини і її бажання щастя. Саме з цієї причини головний герой твору щасливий не був.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Вплив цивілізаційних процесів на людину. За романом “Місто” Валер’яна Підмогильного”