Твір на тему: “Вихована людина не та яка розіллє, а та яка не помітить як це зробив інший”

Хто така вихована людина? Вихована людина – це та, яка дотримується норм поведінки, прийнятих у суспільстві. “Вихована людина – це та, яка хоче і вміє рахуватися з іншими” – стверджує російський філософ Дмитро Сергійович Лихачов.

Вихована людина – це та, кому власна ввічливість не тільки звична і легка, але і приємна. Вихована людина не та яка розіллє, а та яка не помітить як це зробив інший. Повністю згоден з цими думками. Вони підштовхують мене до роздумів над тим, хто ж повинен займатися вихованням підростаючого покоління.

Вихованням

дітей з самого раннього дитинства займаються батьки. Мені здається, що з поведінки людини можна визначити, як він виховувався в сім’ї, які у нього моральні цінності. Виховання, більше за все, виявляється в домашній обстановці, тому що поведінка деяких людей в суспільстві відрізняється від повсякденної, і найчастіше не в кращу сторону. На мою думку, вихованість, як і інтелігентність, можна розвинути і самому, треба тільки знати, що це таке. Ми повинні ставитися один до одного однаково саме через те, що всі рівні перед Богом. Немає ні кращих, ні гірших.

У нас у всіх є свобода, яку наші прадіди завойовували

дуже довго, і головна властивість вихованості в тому, щоб правильно нею розпорядитися: не применшувати свободу інших людей щодо себе. Адже щоб бути вихованим, не треба запам’ятовувати сотні правил, а потрібно запам’ятати одне: якщо ти ставишся без поваги до ближнього свого – значить ти невихована людина.

У житті прикладом вихованої, інтелігентної людини для мене є мама, яка намагається нікому не заподіяти незручностей, всіляко уникати конфліктів, щадить моє самолюбство. Вона ввічлива, поважна з усіма: і з старими, і з дітьми.

У літературі, кажучи про інтелігентність, неможливо не згадати Г. Сковороду, М. Гоголя і багатьох інших українських письменників, які крім письменницької праці, все життя займалися благодійністю, лікуванням, не роблячи різницею між нижчим станом і аристократією. Більшість українських митців, будучи передовими людьми свого часу, все життя боролися за рівність людей, скасування кріпосного права і повернення поваги зневаженому, приниженому і ображеному народу.

Вихованість – це не тільки хороші манери, це поняття соціальне, а саме “дбайливе ставлення до світу, до суспільства, до природи. Вихована людина – це особистість, що дотримує всі норми моралі та поведінки в суспільстві, людина, яка поважає інтереси інших як свої

Власні. Охайність, ввічливість, доброта, чесність і знання етикету повинні стати вірними супутниками цієї людини. Вихована людина не може бути корисливою і жадібною. Почуття такту повинно бути невід’ємною частиною її життя. Для того, щоб бути вихованим, необхідно удосконалюватися кожен день. І при цьому зуміти зберегти ці навички на протязі усього життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Вихована людина не та яка розіллє, а та яка не помітить як це зробив інший”