Твір на тему: “У чому криза державності України”

Витоки кризи української державності очевидні. Цивілізаційний розлом, що проходить через територію України, унеможливлює консолідацію суспільства на одній з культурно-історичних традицій – західноєвропейської або проросійській. Крім того, відсутній політичний рух, здатний об’єднати українське суспільство і встановити конструктивний діалог між заходом, півднем і сходом країни.

Спроби поєднати непоєднуване – побудувати національну державу на засадах українського фундаменталізму і інтегруватися в Європу, де пріоритет віддається

політичній нації з правами конкретної людини незалежно від національності та віросповідання, привели до глибокої кризи української державності, яка може закінчитися повною балканізацією України.

“Скоріше – бунт буйних майбутніх рас,

Полум’я, на котрім тьма розтала,

Вибух крові, що зарокотала

Карою на довгу ніч образ”.

(Т. Г. Шевченко)

Кризи української державності можна було уникнути, якби самостійна влада спиралася на громадян країни, а не на зовнішні центри сили в Кремлі, Білому Домі чи Брюсселі. Подальший сценарій може бути наступним. Захоплення націоналістами території

України за допомогою зміни Основного Закону, або точніше збереження за прозахідним президентом-націоналістом повноважень призначати місцевих керівників адміністрацій. Тоді можна буде здійснювати курс на вступ до НАТО за допомогою адміністративного ресурсу. Американське посольство на Україні забезпечить прикриття цієї операції під соусом чергової перемоги місцевої демократії. Мирного сценарію розпаду самостійного держави на Західну і Східну Україну не існує. Тому статус буферної нейтральної держави між ЄС і Росією, федералізація України залишається останніми кроками, здатними запобігти розпаду країни, але тільки за сильної влади. Що виключно проблематично.

“Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь”.

(Т. Г. Шевченко)

Як би геополітичні сценарії не розглядалися, майбутнє Східної Європи, а значить і України, в значній мірі залежить від долі Росії, від її здатності зберегти комунікаційну природу великого багатовимірного простору. Зовнішня політика європейських держав та найближчих сусідів повинна бути спрямована на підтримку цілісності України. А Україна при цьому повинна продемонструвати успішну модернізацію, здатну трансформувати непривабливу для цивілізованих народів олігархічну модель держави в державу соціальної справедливості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “У чому криза державності України”