Твір на тему: “Тема і головна думка твору “Назар Стодоля” Тараса Шевченка”

Як і багато українських творів будь-яких жанрів, історична драма Тараса Шевченка “Назар Стодоля” оповідає про життя українського села та його жителів. Ця драма досить цікава, здатна захопити під час прочитання і багатьом сподобатися. У той же час вона позбавлена??будь-яких глибоких філософських ідей і поглядів автора, тому нічого цінного в плані моральності і повчальності від неї чекати не варто.

Темою твору є любов між Назаром Стодолею і Галею Кичатий. Дві цих молодих людини зіткнулися з досить звичайною проблемою для села. Батько

Галі не хотів віддавати її заміж за недостатньо багатого за тамтешніми мірками Назарі Стодолі. В цілому Хома Кичатий вважав свою доньку своєю повноцінною власністю, що тоді було абсолютною нормою, а в сучасному цивілізованому світі просто немислимо. Тоді Галя не могла нічого протиставити своєї незавидній сумній долі, суперечити батькові не було ніякого сенсу. Перечити йому міг лише Назар Стодоля. Для цього він вдався до ще однієї дикої для сучасного світу міру – викрадення Галі. Втім, сама дівчина не була проти такого розвитку подій. Але в той же час ніяк не міг змиритися з втратою настільки цінної для себе дочки
Хома. В останній момент він відмовився віддавати дочку і вступив в бій з Назаром. У цій справі Хомі допомагали його поплічники, через це Назар був на межі загибелі. Проте, в останню хвилину його врятував власний соратник Гнат. Гнат намірився вбити Хому Кичатого, тому тільки під загрозою власної загибелі сотник зміг відмовитися від своїх претензій на доньку. Таким чином, ця драма не стала трагічною і закінчилася досить сприятливо для її героїв.

Основна думка драми проста і зрозуміла. Вона полягає в тому, що ніхто не може протистояти бажанню двох по-справжньому закоханих людей бути разом. Якщо це бажання щире і виходить з обох сторін, як це було з Назаром і Галею, то будь-які перешкоди будуть просто зметені зі шляху якщо навіть не самими цими людьми, то їх долями, що може проявитися навіть у будь-яких випадкових подіях. Як видно з прикладу цієї драми, бажання батька Галі видати її за більш багату людину було дуже сильним і, здавалося б, могло подолати будь-які обставини. Відчайдушна спроба молодих людей бігти і бути разом практично провалилася, але в останній момент все змінилося практично чарівним чином – на підмогу Назару і Галі прийшов друг Назара Гнат. Втім, навряд чи такий розвиток подій можна називати реалістичним, адже в реальному житті люди, які люблять один одного, дуже часто змушені розставатися.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Тема і головна думка твору “Назар Стодоля” Тараса Шевченка”