Тема: Українські писанки. Основна думка твору: писанки – давнє українське обрядове мистецтво

Знамениті у всьому світі українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу. Найперше яйце – за легендою – мало всередині не жовток з ділком, а зародок цілого світу. Розмальовані яйця-писанки присвячувалися сонцеві й весні, а розписували їх напередодні свята Пасхи. 8 тієї хвилини, коли на яйце наносився орнамент, воно переставало вути простим яйцем, а ставало свитою писанкою. Бо ж були ці орнаменти не простими малюнками, а таємничими знаками, пов’язаними з магічними обрядами. Шкода, що сьогодні ми вже розучилися

“читати” писанки і навіть не здогадуємося, про що нам може розповісти той чи інший малюнок. А писанки ж були вірними помічниками й аахисниками наших предків. Писанки, до речі, не можка Суло писати в той час, коли ти з кимось посварився чи був у гніві, вдже писанка – символ добра і сонця.

Про писанки складено багато легенд. Ось одна з них. “Коли Христа вели на муки, Магір Божа писала вночі писанки. Виходили вони дуже гарні. Як писала, котились з очей сльози: котра слізка на писанку капнула, там учинилася цяточка. Тому й кладуть писанкар-ки на писанки ці цяточки”. Якщо за часів язичництва писанки писалися до свята Весни, то з приходом християнства вони стали символом Великодня, свята воскресіння Ісуса Христа. Сьогодні наші матері, бабусі та сестри саме до цього дня розписують писанки. Дарувати писанку означає бажати щастя, здоров’я, доброї вдачі.


Твір на тему хіба ревуть воли.
Тема: Українські писанки. Основна думка твору: писанки – давнє українське обрядове мистецтво