Твір на тему: “Чи хотів би я жити в Ліліпутії? За твором Джонатана Свіфта “Мандри Гуллівера”

Незважаючи на те, що у творі Джонатана Свіфта розглядається фантастичний випадок, автор висловлює деякі ідеї, які можуть бути застосовані також і до реальності. З цієї причини питання про те, чи хотів я би опинитися на місці Гуллівера або жити в Ліліпутії, можна розглядати серйозно.

Як відомо зі змісту цієї сатирично-фантастичної книги, Гуллівера волею випадку занесло до країни, де всі люди були в 12 разів фізично менше, ніж він сам. Безумовно, це стало причиною для проблем як самого Гуллівера, так і всіх жителів Ліліпутії – адже він міг просто

розчавити їх або нанести якісь інші каліцтва через власну необачність. Проте, спочатку його прийняли досить добре. Його повноцінно годували, хоча йому було потрібно набагато більше їжі, ніж звичайним ліліпутам. Ліліпути створювали спеціальні закони з урахуванням вимог Гуллівера. Але потім все кардинально змінилося. Спочатку його задіяли у військових діях проти іншої країни, де він надавав свою посильну допомогу завдяки своїм великим і набагато перевершуючим супротивників розмірам, а потім і зовсім захотіли позбавити життя, але все ж обмежилися ідеєю виколоти йому очі. На щастя для Гуллівера, йому вдалося втекти і продовжити
свої подорожі в інших країнах.

Аналізуючи ситуацію, в якій опинився Гулівер в Ліліпутії, не можна бути однозначним. З одного боку, жителі країни дійсно добре прийняли Гуллівера, в усьому йому допомагали і надавали всіляке сприяння. Але потім все поступово почало змінюватися – суспільство показало, що воно далеко не чесне, а дуже жорстоке і здатне на справжні злочини проти окремо взятих людей. Саме тому я зовсім не хотів би жити в такому місці, як Ліліпутія. Джонатан Свіфт описує всю ту жорстокість, яка панували серед ліліпутів і тим самим натякає на те, що ця країна, бути може, схожа на тодішню Англію. Зрештою, Гуллівера захотіли залишити без очей, щоб остаточно поставити собі на службу й поневолити. Невже хтось хотів би опинитися в таких же обставин? Я цього точно не хотів би та нікому не побажав би. Крім своєї жорстокості, ліліпути також були досить дурні, сварилися з сусідами через дрібниці, чого цілком можна було уникнути.

Однозначно можна сказати, що я не хотів би жити в Ліліпутії. Це місце наповнене лицемірними і жорстокими людьми, які ніби пишаються своєю безсердечністю. Ліліпутія – дійсно жахливе місце для життя. Я не думаю, що воно хоча б мінімально придатне для життя будь-якої людини з сучасності.


Роль чоловіка батька у житті української родини.
Твір на тему: “Чи хотів би я жити в Ліліпутії? За твором Джонатана Свіфта “Мандри Гуллівера”