Твір на тему: “Що таке почуття власної гідності?”

Нерідко від людей можна почути про те, що дуже важливо зберігати почуття власної гідності. З їхніх слів складається враження, що почуття власної гідності – це чи не найголовніший фактор у житті людини – те, без чого життя практично не має сенсу. У той же час люди часто вживають і оперують поняттями, в яких вони зовсім нічого не розуміють. Саме з цієї причини не варто просто довіряти чужим словам, а потрібно розібратися, що ж таке почуття власної гідності і чи дійсно воно настільки необхідне людині.

Виходячи зі змісту самих слів, почуття

власної гідності – це впевненість людини в тому, що вона гідна найкращого в цьому житті. Це означає, що людина не повинна обмежуватися малим або бути скромною. Найкраще в нашому житті – це жити щасливо, заможно і ні в чому собі не відмовляючи. Дійсно, іноді можна зустріти людей, які мають маленький дохід, кажуть, що їм цього цілком достатньо і їх дохід у такому розмірі повністю задовольняє. Чи позбавлені ці люди почуття власної гідності? З одного боку, виходить, що так. Вони могли б більше трудитися, більше робити, заробляти і тим самим стає краще. Але вони від усього цього відмовляються. Втім, я не думаю, що ці люди
дійсно не мають почуття власної гідності. Я переконаний, що у них просто інші життєві пріоритети. Незважаючи на те, що ми живемо в споживацькому суспільстві, де найголовніше – це гроші, не можна чесати всіх людей під один гребінець. Бути може, хтось вважає, що він гідний менше працювати і більше відпочивати. Або, приміром, людина може вважати, що почуття власної гідності дає їй можливість бути гідною проводити більше часу зі своєю сім’єю. Проблема в тому, що люди різні, у кожного різне розуміння власної гідності. Слід ставитися до людей максимально терпимо й шанобливо. Якщо ви бачите когось, хто живе не так, як вам подобається, це зовсім не означає, що він чимось гірше або позбавлений почуття власної гідності, напевно він просто дещо по-іншому дивиться на життя і на речі.

Почуття власної гідності – це непросте поняття, що вимагає особливого аналізу. Будучи лінгвістично повністю зрозумілим, на практиці воно викликає деякі труднощі з огляду на те, що люди мають різні уявлення про самих себе. У цілому ж, я вважаю, що більшість людей все-таки мають почуття власної гідності, яке проявляється в різних формах. Водночас по-моєму дане почуття є одним з найбільш необхідних для людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Що таке почуття власної гідності?”