Твір на тему: “Роль інакомовлення у творі “Матінка Кураж та її діти” Бертольда Брехта”

Дана п’єса авторства Бертольда Брехта показує деякі епізоди з життя маркітантки, яка служила у другому фінському полку під час війни. Маркітантами в ті часи називали людей, які торгували і завдяки цьому могли супроводжувати війська в їх походах. Головна героїня твору Матінка Кураж ставиться до війни своєрідно – вона не вірить в її ідеали і бажає лише заробити на ній. Втім, з відповідальністю вона ставиться до своїх дітей, вона не хоче, щоб війна якимось чином зіпсувала їх життя. Проте, війна погубила дітей Матінки Кураж, але вона все одно

залишилася вірною своїй справі і магазину. Твір має велику кількість іномовлень, які змушують кожного читача замислитися над деякими проблемами буття.

Наприклад, показуючи дітей Матінки Кураж і розповідаючи про події, які з ними сталися, автор використовує інакомовлення і доносить до своїх читачів те, яким чином люди іноді можуть змінюватися в умовах воєнних дій. За тими змінами, які відбулися з одним із синів Матінки Кураж Ейліфа, можна помітити, як його хоробрість перетворюється на жорстокість, яка в кінцевому підсумку і привела його до закономірної загибелі. Доля другого сина Матінки Кураж Швейцеркаса теж була зламана

через його позитивних якостей – він ховав гроші за власним життям. Найбільш драматичним є образ третьої дитини Матінки Кураж – її німої дочки по імені Катрін. Маючи дуже добру душу і чуйне серце, Катрін теж не змогла вижити і повною мірою впоратися з тими проблемами, які тоді існували у неї. Те, що вона німа, авторами підноситься, як інакомовлення того, що вона безпорадно добра. Найбільш яскравим прикладом інакомовлення в п’єсі є образ самої Матінки Кураж. Ніхто не сумнівається в тому, що вона любить своїх дітей і бажає їм всього найкращого, але при всьому при цьому її ставлення до війни носить виключно майновий характер, вона бажає нажитися на ній, примножити свої доходи. Щоб уберегти дітей, вона спеціально малює для них чорні мітки, намагаючись налякати їх смертю. Але ні до чого хорошого все це не призводить, всі її діти гинуть. Так автор за допомогою інакомовлення хотів показати, як добрі наміри обертаються негативними наслідками.

Цікавий і неоднозначний твір Бертольда Брехта може справити досить приємне враження на будь-якого читача. У ньому є як прямі вказівки на деякі факти, так і спотворені вказівки, виражені за допомогою літературного прийому інакомовлення. Під час прочитання дуже цікаво досліджувати ці інакомовлення і домагатися повноцінного розуміння їх суті, зробити це може кожен.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Театр корифеїв твір.
Твір на тему: “Роль інакомовлення у творі “Матінка Кураж та її діти” Бертольда Брехта”