Бертольт Брехт “Матінка Кураж та її діти”

1. Які визначення дав своєму новому театрові Бертольт Брехт? Відповідь: “Епічний”, “раціональний”, “‘неаристотелівський” та ін.
2. Назвіть найяскравіше художнє відкриття “епічного театру” Бертольта Брехта. Відповідь: “Ефект очуження”.
3. Відомо, що класична аристотелівська драма була спрямована на почуття глядачів, навіюючи їм певні емоційні стани, “очищуючи” їх мистецтвом. На що направлена “брехтівська п’єса, “епічний театр”? Відповідь: На інтелект публіки; на об’єктивний аналіз подій.

/> 4. Як називаються пісні у п’єсах Бертольта Брехта, що
коментують зображувані дії? Що покладено в основу брехтівської драми? Відповідь: Зонги; розповідь.

5. Назвіть прийом, завдяки якому буденне явище постає у новому світлі як дивне, нове, “чуже”. Б. Брехт про суть цього прийому писав таке: Відповідь: “Само собою зрозуміле стає незрозумілим, але це робиться лише для того, аби потім воно стало зрозумілішим”? Відповідь: “Ефект очуження”.
6. Як матінка Кураж ставиться до війни? Відповідь: Прагматично, як до способу збагачення.
7. Які чесноти алегорично втілюють діти матінки Кураж: сини Ейліф

та Швейцеркас, донька Катрін? Відповідь: Відповідно: хоробрість, чесність і доброту.
8. На кого покладає Бертольт Брехт головну провину за понівечені долі дітей матінки Кураж? Відповідь: “На саму матінку Кураж.
9. Яка сцена у драмі Бертольта Брехта “Матінка Кураж та її діти” є найсильнішою, найнапруженішою, найчуттєві-шою? Відповідь: Сце, на розстрілу Катрін.

10. У фіналі п’єси матінка Кураж так само, як і на початку твору, залишається у своєму фургоні. Втративши дітей, вона не робить жодних висновків, нічого в своєму житті не змінює, не “прозріває”. Хто, за задумом Бертольта Брехта, повинен зрозуміти абсурдність війни, повинен “прозріти”? Відповідь: Глядач.

11. Як протягом п’єси називає себе і своїх дітей матінка Кураж? Відповідь: “Мирні люди”, “ділові люди”, “маленькі люди”, “порядні люди” і т. д.
12. Який образ п’єси Бертольта Брехта “Матінка Кураж та її діти” є пророчою метафорою, символом занепаду Німеччини? Як сприймалася п’єса в Європі в 1941 році? Відповідь: Образ матінки Кураж; як п’єса-передчуття, як п’єса-пересторога.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Бертольт Брехт “Матінка Кураж та її діти”