Твір на тему: “Релігійний світогляд”

Світогляд людини – це комплекс її поглядів на природу речей, на навколишній світ і на власне місце в ньому. Від світогляду залежить дуже багато: те, що людина робить, те, як вона живе. У більшості сучасних людей всі погляди зводяться до бажання отримувати задоволення, споживати фізичне благо і задовольняти свою плоть. Тим не менш, не зайвим буде пам’ятати і про те, що існує також і релігійний світогляд, яке наказує людині робити мало не навпаки. У чому ж полягає релігійний світогляд? Які у нього прояви?

По-перше, релігійна людина обов’язково

вірить в Бога. Віра ця найчастіше починається в дитинстві і вона завжди має безумовний характер. Що мається на увазі під безумовним характером? Насамперед те, що людина, яка вірує в Бога, не вважає за необхідне мати якісь докази його існування. Тобто, віра замінює цій людині знання. Цей же принцип може бути використаний і в інших питання буття, не тільки в питанні існування Бога. Віруючі дуже часто покладаються на віру, сприймають відповідним чином те, що написано в святих книгах і ніколи не піддають це сумніву. Оскільки в священних книгах всі питання життя людини досить добре описані, віра людини цілком може поширитися
на всі сфери її життя.

Другим аспектом життя людини з релігійним світоглядом є віра в життя після смерті. Це теж аспект віри, а не знання, але він заслуговує особливої??уваги і вивчення. Вся справа в тому, що людина, про кого б не йшлося – віруючого або атеїста – найбільше стурбована своєю долею після земної смерті. Релігійний світогляд передбачає віру і впевненість у те, що після смерті хорошу людину чекає рай, а погану – пекло. Саме з цієї причини бажання потрапити в рай диктує віруючому необхідність поводитися з іншими відповідно, а саме з добротою і по совісті. Це виникає з віри в можливість продовження існування після фізичної смерті і теж є важливим аспектом. Для порівняння потрібно зрозуміти, що більшість атеїстів і тих, хто вірує в Бога нещиро, всього цього не дотримуються і живуть згідно зі своїми бажаннями чи переконанням.

Релігійний світогляд – це дуже важливе явище з ряду факторів. Його наявність робить людину особливою. Людина, яка володіє таким світоглядом, найчастіше прагне бути кращою, вона працює над собою, відноситься до своїх вчинків критично і співвідносить їх з особливою об’єктивною мораллю суспільства. Втім, не варто думати, що релігійність має одні лише переваги, адже вона зовсім не позбавлена??істотних недоліків.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Релігійний світогляд”