Твір на тему: “Той, хто ні в що не вірить, – усього боїться”

Велика мудрість людини міститься в різноманітних прислів’ях і приказках. Крилаті вислови тому й стали такими, що їх автори змогли об’єднати дуже складні і мудрі думки в ємні і короткі фрази, які потім швидко поширюються і стають дуже популярними серед звичайних людей. Одне з таких популярних прислів’їв вдалося сформулювати відомому британському драматургові і прозаїку початку 20-го століття Бернарду Шоу: “той, хто ні в що не вірить, – усього боїться”.

У той же час будь-яке прислів’я потребує ретельного трактування, щоб

зрозуміти його саме так, як заповідали нам їх мудрі і ерудовані автори. Точно така ж ситуація і з цим прислів’ям від Бернарда Шоу. Думається, він довго міркував перед тим, як її скласти, йому вдалося зробити її досить мудрою і в той же час ємною. Основний сенс прислів’я в тому, що людина, яка ні в що не вірить, всього боїться. Що мається на увазі під страхом в даному випадку? Я думаю, що, перш за все, це є страх смерті. Під вірою ж мається на увазі віра в Господа. Якщо людина вірить в Бога, вона точно не боїться смерті. Вона може поводитися сміливо, у відповідності зі своєю совістю і не бояться загинути за власні вірні переконання.
Така людина вірить у те, що після смерті, якщо людина жила добре і правильно, її чекає рай і вічна, нескінченна радість. Той же, хто позбавлений віри в Бога, позбавлений також і надії на кращу доля. Найсильніше така людина цінує своє нинішнє життя, навіть якщо воно погане, некомфортне і несправедливе для нього. Така людина не має жодної надії на поліпшення, боїться всього навколо, щоб не порушувати хитку внутрішню гармонію. Відсутність віри робить людину вразливою і слабкою, вона не може ризикувати через свій страх перед усім навколишнім світом. Віруюча людина і людина, яка ні в що не вірить, навіть зовні сильно відрізняються. У першого горять очі, він готовий домагатися цілей у своєму житті і працювати на благо своєї віри. Другий слабкий і не вірить ні в що, його життя безглузде, він не вірить в життя після смерті і просто чекає своєї кончини. Водночас думається, що сильною людиною може зробити не тільки віра в Бога, а й віра в певну ідею, призначення тощо.

Страх може скувати людину, він може зробити її слабкою, безпомічною, тремтячою істотою, яка чекає своєї смерті. Лише віра в Бога чи в що-небудь інше важливе може допомогти людині стати сміливою і сильною. Без віри існувати дуже складно, багато людей її потребують. Втім, навряд чи варто критикувати тих, хто ні в що не вірить – це їх вибір, їх право, вони понесуть за це відповідальність перед собою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Той, хто ні в що не вірить, – усього боїться”