Твір на тему: “Гуманізм”

Гуманізм – це комплекс світоглядних ідей, які полягають в тому, що найважливішим у житті є людина. Даний світогляд з’явився ще в епоху Відродження, з тих пір він став дуже популярним, сьогодні гуманізм є однією з основ існування сучасної людини. Чому ж гуманізм став таким популярним? Що в його основі такого, що привернуло людей і змусило їх вірити в наївну ідею про те, що саме вони – найголовніше на всій землі?

Що ж, в цілому в привабливості гуманізму для окремо взятої людини немає нічого дивного. Кожен хоче жити добре, бути багатим,

щасливим, красивим і розумним. Ідеї??гуманізму стверджують те, що кожна людина дійсно може такою стати. Люди, які стають прихильниками гуманізму, отримують теоретичне обгрунтування для своїх фізичних бажань. Все дійсно хочуть, щоб до них ставилися, як до центру всього світу, тому вони з радістю чіпляються за світоглядні ідеї, які стверджують, що таке дійсно можливо. Справедливості заради варто визнати, що в сучасному світі дійсно існує деякі спільноти людей, в яких панує реальний, а не декларативний гуманізм. Втім, таких спільнот в сучасному людському світі не так і багато.

Гуманізм – це в цілому приємне явище для кожної людини,

але це зовсім не означає, що воно не заслуговує певної частки критики. По-перше, варто сказати, що загальний гуманізм відразу у всьому світі є неможливим і ніколи можливим не стане. Світ влаштований дуже просто: бажання людини безмежні, а ось ресурси нашої планети обмежені. У зв’язку з цим на планеті завжди будуть жити спільноти, життя яких буде дуже сильно поступатися життю інших спільнот. Між державами, народами і націями, як і в усі попередні часи історії, йде запекла боротьба за впливи і відповідну можливість видобувати і використовувати ресурси. Ті держави, які надмірно захоплюються гуманізмом і ставлять його вище такої боротьби, швидше за все, програють в ній і приречуть своїх людей на дуже погане існування.

У цілому не можна заперечувати, що гуманізм – це дуже приємне явище, що має деякі корисні властивості для людини. У той же час, як не крути, але воно не є чільним серед усього того, що існує в людському житті. Люди об’єднуються в співтоваристві у формі держав, народів і націй і лише ті, хто перемагає в боротьбі з іншими спільнотами, можуть в кінцевому підсумку забезпечити своїм жителям гідне життя. А ось програвші, як би сильно вони не вірили в гуманізм, не зможуть домогтися нічого і будуть приречені на злиденне існування на узбіччі цивілізації.


Хліб у звичаях.
Твір на тему: “Гуманізм”