Твір на тему: “Поезія Блока”

“Зберігаю я до людей на безлюдді
Нерозділену любов”.

Олександр Блок – один з найяскравіших представників поезії срібного століття. Як і всі автори того часу, Блок не міг залишатися осторонь від подій, які відбувалися на його рідній землі. Торкаючись його лірики, не можна обійти стороною його віршовані твори, присвячені Росії. Блок ні один раз міняв свої погляди на події початку ХХ століття, продовжуючи самозабутньо любити свою батьківщину. І якщо для більшості поетів Батьківщина, рідна земля співзвучна з образом

матері, але у Блока він частіше співвідноситься з жінкою. Він описує її такими епітетами як “красуня, зав’язана в “плат візерунковий до брів”, “О, Русь моя! Дружина моя!”.

Росія виступає для нього натхненником і найбільшою любов’ю. Він біліє за її долю всією душею, він страждає разом з нею. Блок тужить за її величчю, впадає у відчай, споглядаючи її сьогодення. Поет підкреслює, що доля справжньої творчої людини нерозривно пов’язана з подіями у своїй Батьківщині. Це знаходить своє відображення у вірші “Осіння воля”:

“Притулок ти в далях неосяжних!

Як і жити і плакати без тебе!”

Лірика

Блока наповнена загальнолюдськими цінностями – це одна з причин, чому його вірші затребувані у читачів, чому вони цінуються критиками. Блок виступає як сучасник свого часу, який переживає, хворіє і сподівається.

Ліричний герой зазвичай зазнає змін з подіями життя самого поета. Віршована форма практично завжди спирається на особистий досвід, а тому містить безліч біографічних фактів. Не дивно, що ліричний герой Олександра Блока відображає неабиякий характер самого поета. Цей образ увібрав злети і падіння, надію і спустошеність, пристрасть і життя.

Рання лірика Блока безтурботна, вона наповнена романтичними поривами і вірою у світле майбутнє. Поет перебуває в гармонії своїх почуттів, переживань, його серце наповнене весною. Блок хронічно і безнадійно закоханий. Взагалі стан любові є нормальним і природним для творчої людини. Блок неодноразово підкреслював, що “тільки закоханий має право на звання людини”. Романтизм автора знаходить своє відображення в його збірці віршів “Вірші про Прекрасну Даму”, де оспівуються ніжні і пристрасні пориви, піднесені і навіть містичні, в яких чоловік буквально схиляється перед низкою жіночих образів.

Іноді героїні Блока зіштовхуються з реальністю, і їхні ідеали розвінчуються. Такий поетичний досвід можна простежити у вірші “Незнайомка”. Тут піднесена героїня, для якої герой хоче бути лицарем. Вона з’являється у своєму ароматному і туманному вигляді серед простого задушливого трактиру – так Блок розвінчує мрію свого поривчастого серця, вказуючи на сп’яніння почуттів і розуму.

Окремо варто відзначити, що ліричний герой Олександра Блока позитивно сприймає і інших людей, він не таїть образ і злості, він вірить в доброту людей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Поезія Блока”