Ліричний герой поезії О. Блока

І. Олександр Блок – поет, наділений божественним даром.

ІІ. Особливості ліричного героя О. Блока.

1. Входження Блока в літературу як співця “туманної любові, неземної і піднесеної” (гармонійність віршованої мови, натхенність і вишуканість почуттів ліричного героя в ранніх віршах Блока).

2. Драматична суперечка ліричного героя з вульгарним буржуазним побутом (“Незнайомка” – виникнення романтичного, піднесеного любовного переживання в душі героя; натхенність ліричної героїні Блока, як протест проти світу п’яниць,

присяжних дотепників; контрастна несумісність світу “пьяниц с глазами кроликов” і жіночого образу, який вміщує в собі “древние поверья” і зачарування “дальних берегов”; виникнення у складній духовній сутичці мотиву заповітної, довіреної герою таємниці: “глухие тайны мне доверены, мне чье-то солнце вручено”),

3. Ускладнення інтимних переживань ліричного героя (“О доблестях, о подвигах, о славе…” – шедевр російської і світової лірики; показ з надзвичайною моральною чистотою стану людини, охопленої всеосяжним почуттям любові).

4. Почуття любові і співчуття до ближнього (“На железной

дороге” – тема страждання особистості, що роздавлена “залізною дійсністю”; перетворення історії ображеної дівчини у трагедію покоління, народу).

5. Ліричний герой Блока (це подорожній, який загубився у пропащих, але завжди милих серцю просторах Росії, з якою нічого не страшно; створення поетом особливого поетичного образу батьківщини – це образ красуні-жінки, коханої, нареченої; чистота світлого образу, збереження нею первісної чистоти душі поета).

ІІІ. Блок – великий поет, поет витонченої гармонії.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Характеристика замзи перевтілення.
Ліричний герой поезії О. Блока