Твір на тему: “Опис природи в романі “П’ятнадцятирічний капітан”

Пригодницькі романи видатного французького письменника Жуля Верна насичені захоплюючими подіями, раптовими і несподіваним поворотами сюжетів, їх рушійною силою стають різноманітні пригоди. Одним з найяскравіших прикладів такого роману може служити відомий у всьому світі твір “П’ятнадцятирічний капітан”.

Як і в багатьох інших творах письменника, основою сюжету роману стають надзвичайні пригоди – подорож пасажирів океанської шхуни “Пілігрим”. Особливістю цього роману є не тільки надзвичайні пригоди його героїв, яким

на шляху до свого порятунку довелося переплисти океан та витримати багато випробувань, подолати багато перешкод та залишитися живими у смертельній небезпеці, а й опис природи. Достатньо цікаво, що навіть дивовижні речі автор пояснює з наукової точки зору, а всі загадки природи, які зустрічаються на шляху героїв роману, не мають нічого дивовижного і теж пояснюються наукою.

У роман “П’ятнадцятирічний капітан” Жуль Верн ввів персонаж дивакуватого вченого, в житті якого існує лише один єдиний інтерес – наука. Завдяки цьому персонажеві автору вдається наповнити роман найточнішими описами природи тропічної

Африки, на узбережжі якої опинився Дик Сенд с пасажирами шхуни після її загибелі.

Герої майже всіх пригодницьких романів французького письменника – це відважні і сміливі люди, які у будь-яких обставинах прагнуть дізнатися більше про людей і оточуючий їх світ. Письменник і сам досить часто робить відступи для того, щоб розповісти про багатства африканської тропічної природи, таємниці океану і Всесвіту. Один з найпопулярніших персонажів романів Ж. Верна – трохи дивакуватий учений, в якості якого в творі “П’ятнадцятирічний капітан” виступає кузен Бенедикт. Завдяки йому автор отримує можливість пояснювати усі природні явища і описувати природу з науковою точністю. Однак ми бачимо, що навіть найрозумніший вчений не може знати усього, а найкращі знання для кожної людини – це її життєвий досвід. Безмежний світ відкриває людині лише деякі свої таємниці, а неприборкана природа назавжди залишається сильніше людини.

Романи Жуля Верна відрізняються нанизуванням нескінченної кількості окремих захоплюючих епізодів, в яких героям постійно загрожує загибель, але майже завжди несподівано відбувається неочікуваний порятунок. Не став в цьому відношенні винятком і роман “П’ятнадцятирічний капітан”. Як і в багатьох інших романах, у ньому Жуль Верн описує різні країни, моря і континенти, прославляє любов до свободи, вірність і людяність героїв, а його фіналом стає їх щасливий порятунок.

Шхуна під назвою “Пілігрим” вирушила з Нової Зеландії, взявши курс на Тихоокеанське узбережжя Південної Америки. Спочатку судно повинно було зайти в порт Вальпараїсо в Чилі, а далі відправитися в Сан-Франциско. Але “Пілігрим” відхилився від курсу і врешті-решт зазнав аварії біля берегів Екваторіальної Африки. Після гибелі судна Дик Сенд разом з невеличкою командою опинився в хащах тропічної Африки, де героям прийшлося подолати безліч труднощів. Їм довелося пробиратися через непрохідні джунглі і топкі болота, ховатися від грози в термітнику, йти через пустелю та робити багато іншого. І де б вони не знаходилися, автор з науковою точністю і достовірністю описує оточуючу природу, додаючи реальності подіям та знайомлячи читачів з природою далекого континенту.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Твір на тему: “Опис природи в романі “П’ятнадцятирічний капітан”