Твір на тему: “Художнє осмислення загальнолюдських цінностей у творчості Ліни Костенко”

Ми живемо в складний і бурхливий період історії нашої держави. Нарешті багатостраждальна Україна здобула незалежність. На зміну класовим ідеалам з їх вічною ворожнечею між різними верствами суспільства мають прийти загальнолюдські цінності, ідеали добра й справедливості. Ці ідеали повинна нести справжня поезія. Одним із митців, яких не могли зламати ні вилучення з літературного процесу, ні тюрми, ні заслання, є Ліна Костенко.

Головну особливість творчості поетеси можна визначити, скориставшись її словами з вірша “Готичні смереки”

зі збірки “Над берегами вічної ріки”: “В глибинах гармонії болять дисонанси”. Ліна Костенко гостро прагне гармонії – у світі, у соціальному середовищі, у людських взаєминах – і так само гостро відчуває й дисонанси. До дисонансів життя поетеса дуже чутлива. Надто зіркий у неї погляд, надто твереза свідомість, щоб бачити тільки гармонію в житті людства. Сприймає негаразди в людському житті болісно, й обминути, удати, що не помічає, ніяк не помічає, ніяк не може. Бо це значить сфальшивити, зрадити себе й своє слово.

Така безкомпромісність поетеси не сприяла легкому життю. В алегоричній поезії “Доля” Ліни Костенко оповідає сон, що наснився її ліричній героїні. Увагу ліричної героїні привернула незвична доля:
“Поезія – рідна сестра моя.

Правда людська – наша мати”.

Ліна Костенко не шукала іншої долі, відповівши тим, хто паплюжив її поезію:
“Я вибрала долю собі сама.

І що зі мною не станеться –

У мене жодних претензій нема

До Долі – моєї обраниці”.

Отже, не жаліє поетеса себе, не жаліє й читача. Її творчий доробок – це космос, але в ньому не лише “зоряні миті”. Адже, ось, приміром, у якій несподіваній інтерпретації постає неоглядність людської душі в одному з її віршів:
“В епоху спорту і синтетики

Людей велика ряснота.

Нехай тендітні пальці етики

Торкнуть вам пальці і вуста”.


Твір на тему чого сьогодні не вистачає українцям.
Твір на тему: “Художнє осмислення загальнолюдських цінностей у творчості Ліни Костенко”