Твір на тему: Кохання в ліриці О. С. Пушкіна

Напевно, ніхто не заперечить думку, що О. С. Пушкін займає видатне місце в російській і світовій літературі і культурі. Сотні нових понять, сотні нових слів з’явилися в мові відтоді, як загинув поет. Але жодне слово з його творів не стало архаїзмом. Старі форми життя пішли в минуле, але усе, що написав Олександр Сергійович, продовжує жити, хвилювати і захоплювати своєю силою, красотою і щиросердечністю десятки поколінь. Вічна тема, що нікого не лишає байдужим, тема кохання в Пушкіна завжди знаходила свого читача. Більш як півтора століття любовну

лірику поета читають і вчать на пам’ять. Чому ж його вірші не втрачають своєї популярності, адже пройшло стільки років? Наприклад, вірш “Я помню чудное-мгновенье”. Пригадаємо історію його написання. Вірш написаний у 1825 році, але подія, що вплинула на його “народження”, відбулася на шість років раніше. На балу в Петербурзі Пушкін уперше побачив прекрасну жінку, що дуже зачарувала його, Анну Петрівну Керн. Знайомство було недовгим, тому що незабаром поет відправлявся в заслання. Роки, проведені в ньому, були важкими роками вигнання. Після південного заслання Пушкіну дозволено переїхати в село Михайлівське,
маєток його батьків. Тут відбулася друга зустріч із Анною Петрівною. У результаті поет із надзвичайним натхненням пише вірш, присвячений цій жінці. Вірш одержав велику популярність, особливо, коли відомий композитор свого часу М. І. Глінка на ці слова написав романс.

З упевненістю можна стверджувати, що автор у цьому вірші опоетизував свою біографію, тому що легко просліджується його життєвий шлях із 1819 по 1825 роки. Можливо, це є однією з причин популярності любовної лірики. Усе, що написав Пушкін, не фантазія, а особисто пережите і відчуте. Що ж відрізняє цей вірш від інших сучасних віршів? Особливо притягує в ньому те, що немає конкретного опису портрета улюбленої жінки, тільки лише “голос ніжний”, “милі риси”, “небесні риси”. Виходить, для поета не так важливо зображення рис милого обличчя, скільки опис почуттів і думок, коли чимось глибоко зворушений і схвильований. Пушкін славить кохання взагалі – як ідеальне і піднесене почуття, що само по собі завжди привертає увагу читача. Кохання може творити чудеса: штовхати людей на героїчні вчинки і подвиги, рятувати від самітності, гоїти глибокі сердечні рани. Пушкіну кохання допомогло ніби наново народитися, знайти нові сили і творче натхнення.

И сердце в упоенье, И для него воскресли вновь И божество, и вдохновенье, И жизнь, и слезы, и любовь.

Стан закоханості необхідний кожній людині. І кожна людина повинна за своє життя хоч один раз покохати, але нехай це буде щире і чисте кохання. У кожної людини своє поняття і судження про кохання. Що стосується мене, то я вважаю, що кохання буває тільки з першого погляду. Кохання не з першого погляду – це не кохання, а симпатія, повага або що-небудь інше. Досить часто поети оспівують таке кохання. У Пушкіна ми теж зустрічаємо лірику, присвячену цьому почуттю. Наприклад, “Я пам’ятаю чудну мить” і, звісно ж, “Лист Тетяни до Онєгіна”. Без сумніву, головна героїня роману, Тетяна Ларіна, покохала Євгенія Онєгіна з першого погляду. Дівчина сама ще не розібралася у своїх почуттях:

Ø Вить может, зто все пустое, Обман неопытной души…

Але вона вже живе для улюбленої людини, думає, мріє про нього, то втрачаючи, то знову знаходячи надію. Усе так яскраво, так точно викладено, немов не Тетяна, а Пушкін переживає цей “Лист”. Написано так щиро і правдиво, що сам починаєш хвилюватися разом з героями і думати, як би вдіяв, якщо раптом опинився на їхньому місці. Пізніше в дівчини будуть і сльози, і гірке розчарування, але закохані люди не заглядають далеко в майбутнє, вони живуть сьогоднішнім днем. Автор зумів показати це в “Листі”, який захоплює. У коханні, як у житті взагалі, не все гладко. Любов є і щаслива, і нещаслива. Дуже шкода тих людей, у яких нерозділене кохання. Олександр Сергійович про таке кохання теж говорить. У вірші “Я вас кохав”. Тут почуття поета ще живе, але воно без взаємності, тому приносить йому сильні страждання. Він повторює знову і знову своїй коханій, яким сильним і шляхетним було його почуття. Але герой не одержав відгуку на своє почуття, тому йому нічого не залишається, як дати спокій улюбленій людині. Стендаль зауважив: “У світі почуття є лише один закон – г скласти щаетя того, кого кохаєш” (“Я не хочу печалить вас ни-чем”). Поет жертвує самим собою, своїм коханням, тому що бажає щастя улюбленій жінці. “Как дай вам бог любимой бнть другим”, – останній рядок у цьому вірші. Він написаний так безпосередньо і просто, як і всі вірші Пушкіна, що робить цей вірш особливо чарівним.

Кожний вірш містить почуття, пережиті самим поетом. Можливо, саме тому вони незвичайно людяні. Справжньому шанувальнику поезії Пушкіна неможливо уявити свій внутрішній світ без його творів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Кохання в ліриці О. С. Пушкіна