Твір на тему: Образ Печоріна у романі М. Ю. Лєрмонтова “Герой нашого часу”

Образ Печоріна, зображений у романі Михайла Юрійовича Лєрмонтова “Герой нашого часу”, викликав багато суперечностей у читачів, які були сучасниками поета. Неоднозначність образу головного героя і пояснення причини суперечливого його сприйняття висловив сам Лєрмонтов в передмові до роману: “Чому ж цей характер… не знаходить у вас пощади? Вже не тому, що в ньому більше правди, ніж би ви того бажали? “. Лєрмонтов показав у Печоріна людей, які виховуються існуючим суспільством, а такі люди не мають у житті конкретної мети, вони непослідовні

у своїх діях, розмінюються на різні дрібниці. Роман “Герой нашого часу” складається з декількох, не пов’язаних між собою, частин. У кожній з них описується певний фрагмент життя головного героя.

І в кожній з них розкривається його характер, показується поведінку в різних ситуаціях. Кожна повість роману показує читачеві, що Печорін, де б він не знаходився, які б люди його не оточували, не знаходить свого місця в житті. Печорину чужі люди, ким би вони не були. Печорін повний енергії, він жадає дії, але все, що він робить дріб’язково, а до чого доторкається, неодмінно руйнується. Він ніби звеличує себе

над оточуючими. Печорін постійно шукає “чудесний світ тривог і битв”, але не знаходить його, оскільки цього світу просто не існує в повсякденному житті, яку проживає Печорин зокрема і суспільство того часу в цілому. Бажання Печоріна та існуюча дійсність не збігаються. Він хоче отримати визнання оточуючих, бути значимою людиною, але здійснювані ним вчинки незначні, дрібні, і тому жадане народне визнання не приходить до головного героя. У романі яскраво показані взаємини між різними за своїм походженням людьми, їх характери, цілі.

Так, наприклад, зустрівши горців, ми бачимо, наскільки ці люди відрізняються від Печоріна. Бела, Казбич є цілісними особистостями, а Печорін, навпаки, постійно суперечливий, роздирають пристрастями. Невизначеність Печоріна, відсутність в ньому конкретики цілей, сенсу життя показує нам, що головний герой роману підпадає під категорію так званих “зайвих людей”, які незрозумілим суспільством і, відповідно, не потрібні йому. Лєрмонтов написав: “І життя вже нас томить, як рівний шлях без мети, як бенкет на святі чужому”. Саме цими словами і можна виразити внутрішній світ Печоріна. Але, головна цінність твору “Герой нашого часу” полягає в тому. що не тільки в дев’ятнадцятому столітті людина перебувала у постійному пошуку сенсу життя та свого місця в цьому світі. Актуальні ці питання і зараз, у нашому сучасному світі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Образ Печоріна у романі М. Ю. Лєрмонтова “Герой нашого часу”