Твір на тему: “Чим приваблює читачів образ детектива-мислителя Шерлока Холмса”

Нам добре відомо, що ім’я відомого у всьому світі детектива Шерлока Холмса вперше автор детективної серії Артур Конан Дойль використав у своїй повісті “Етюд в багряних тонах”. На відміну кримінальних романів його сучасників, які лише ескізно накреслювали своїх героїв, Конан Дойль змалював Холмса змалював соковитими яскравими фарбами і зробив не просто опис злочинця та злочину, це справжній процес інтелектуального пошуку відповіді, яка приведе до розкриття загадки злочину. Своїм надзвичайним методом Шерлок Холмс проводить дуже

тонкий аналіз усіх обставин, в яких було скоєно злочин, він вивчає характери оточуючих людей, які в тій чи іншій мірі були причетні до злочину. Цей геній лише на підставі на перший погляд незначних деталей правильний висновок, який і є розкриттям злочину. Та Шерлок Холмс не лише видатний теоретик і геніальний приватний детектив, завбачлива та смілива людина із швидкою реакцією справжнього бійця, але гарний знавець криміналістичної науки, її найновіших методів, які вже тоді випереджали тогочасні методи поліційного розслідування, і такий же гарний знавець криміналістичного світу Англії.

Артур Конан Дойль не міг

розлучитися зі своїм героєм більше сорока років, а читачі не можуть з ними розлучитися вже більше століття. В останній раз письменник згадує Шерлока Холмса в оповіданні “Левина грива”, яке написав у 1927 році. Створення Дойлем неповторного образу детектива стало поштовхом до стрімкого розвитку найпопулярнішого у всі часи жанру детективної літератури.

Про Шерлока Холмса Артур Конан Дойль написав дев’ять книжок, серед яких чотири романи – “Етюд в багряних тонах” (1887 р.), “Знак чотирьох” (1890 р.), “Собака Баскервілів” (1901-1902 рр.), “Долина жахів” (1914-1915 рр.) та п’ять збірок окремих оповідань, що складаються з 56 творів – “Пригоди Шерлока Холмса” (1891-1892 рр.), “Записки про Шерлока Холмса” (1892 р.), “Повернення Шерлока Холмса” (1894 р.), “Його прощальний привіт” (1927 р.), “Архів Шерлока Холмса” (1927 р.).
Сьогодні твори про Шерлока Холмса перекладено майже на сто мов, завдяки чому ось уже протягом століття люди захоплюються талановитим детективом з надзвичайними здібностями Шерлоком Холмсом і дивуються його талантам. А створив героя своєю художньою майстерністю і уявою англійський письменник Артур Конан Дойль, який вважав, що для того, щоб пізнати світ, треба вивчити й дослідити окремих представників людства.
У своїх захоплюючих оповіданнях про Шерлока Холмса Конан Дойль показав людину ви видатних здібностей, людину дуже спостережливу, яка здатна аналізувати факти і знаходити вихід із найскладніших життєвих ситуацій. Сюжети творів побудовані таким чином і настільки ускладнені, що читач постійно перебуває в напрузі і не має можливості розгадати таємницю до кінця, коли Шерлок Холмс усе розкладає по полицям.
Артур Конан Дойль зумів створити різноманітні захоплюючі інтриги, разом з тим він постійно знайомить з традиціями, звичаями та природою своєї рідної країни, а особливо з повір’ями та легендами, які в житті героїв досить часто відіграють важливу роль.
Яке б оповідання ми не прочитали – будь це “Спілка рудих”, “Собака Баскервілів”, “Блакитний карбункул”, “Пістрява стрічка”, чи будь-яке інше, ми бачимо, що Шерлок Холмс завжди стає на захист справедливості, детектив по-людськи допомагає і співчуває тим, хто потрапив у біду, кого переслідують і хто вже втратив майже усі надії на допомогу. Інколи заради благородної мети він навіть ризикує своїм життям.
Шерлок Холмс одразу ж захоплює читачів своєю винахідливістю, спостережливістю, умінням аналізувати явища і робити висновки, широтою своїх знань із різних галузей науки, незвичайною пам’яттю. Приваблює він читачів і надзвичайною цільністю, рішучістю, а водночас і своєю незворушністю. Але при цьому він ще азартний та шляхетний. Книги про Шерлока Холмса навчають не здаватись і мислити аналітично. І це дійсно дуже і дуже корисно!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чим приваблює читачів образ детектива-мислителя Шерлока Холмса”