Герої А. Конан Дойла – інтелектуальні і сильні люди, які борються проти зла

Малопримітна, тиха Бейкер-стріт у Лондоні відома в усьому світі, тому що на ній живе знаменитий Шерлок Холмс – герой шістдесяти детективних оповідань англійського письменника А. Конан Дойла.
Шерлок Холмс – приватний детектив. Його двері завжди відчинені для тих, із ким трапився якийсь дивний, загадковий випадок. Саме такі пригоди найбільш цікавлять Шерлока Холмса. Кожен злочин схожий для детектива на математичну задачу з кількома невідомими. Незмінний і вірний помічник знаменитого сищика – лікар Ватсон. Ті, хто звертаються до Шерлока

Холмса, впевнені, що він роз’яснить і розплутає все, що звичайній людині здається безнадійно заплутаним. Спосіб мислення Шерлока Холмса тісно пов’язаний з іншою його надзвичайною здібністю – уважно і пильно роздивлятися навколо себе і бачити те, повз чого ми зазвичай проходимо, мов незрячі. Цю спостережливість знаменитий детектив виробляв у собі довгими роками тренувань. Йому достатньо одного погляду на людину, щоб сказати, чим вона займається, який у неї характер, яким було її минуле життя.
Вже за кілька хвилин після приходу містера Джейбеза Вілсона, героя оповідання “Спілка рудих”, Шерлок Холмс, завдяки
своїй спостережливості, зміг сказати Ватсону: “Не підлягає сумніву, що наш гість колись займався фізичною працею, що він нюхав тютюн, що він франкмасон, що він побував у Китаї і що останнім часом багато писав”, хоча Вілсон ще не встиг нічогісінько розповісти про себе. Дізнавшись від свого гостя про суть справи, яка привела його на Бейкер-стріт, Шерлок Холмс навідався на вулицю, де мешкав крамар, кілька разів щосили вдарив палицею по бруківці біля будинку з вивіскою “Джейбез Вілсон”, потім Постукав у двері, а коли з них вийшов молодик, пильно роздивився коліна на його штанях. Після цього вивчив розташування будинків позаду контори. А потім спокійнісінько пішов собі на концерт. Лікар Ватсон говорить про свого друга, що “він легко переходив від цілковитої розслабленості до всеперемагаючої енергійності”. Того часу, коли Холмс, здавалося б, “безтурботно сидить у своєму кріслі та займається імпровізаціями та старими книжками”, його мозок напружено працює, яскрава могутність його мислення зростає до рівня інтуїції. Так було і у випадку зі “Спілкою рудих”. Зіставивши повідомлені Вілсоном факти з результатами своїх спостережень, Шерлок Холмс дійшов висновку, що від контори крамаря до банку, що розташований на сусідній вулиці, зроблено підземний хід, і що цього вечора готується пограбування банку.
Шерлок Холмс і лікар Ватсон не тільки інтелектуальні, але й сильні та хоробрі люди. Друзів не лякають найнебезпечніші справи, якщо участь у них веде до перемоги добра та правди.
Пограбування банку підготував Джон Клей – “вбивця, злодій, фальшивомонетник і зломщик”, “неперевершений у своїй професії”. Поліція вже кілька років ганялась за ним. Та Шерлок Холмс і лікар Ватсон, не вагаючись, беруть участь у цьому небезпечному нічному поході.
Уже декілька поколінь читачів приваблює до себе саме сила думки героїв А. Конан Дойла, їх хоробрість та самовідданість у боротьбі проти зла.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір на тему істинні та фальшиві цінності.
Герої А. Конан Дойла – інтелектуальні і сильні люди, які борються проти зла