1991 рік… Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, де відзначено, що Україна забезпечує національно-культурне відродження українського народу, його історичної свідомості й традицій. Разом з тим право національно-культурного розвитку гарантується людям усіх національностей, які проживають на території
України. Досягнення українського народу на ниві культури за гальновідомі. Це надбання різних верств населення, класів і соціальних груп протягом тривалого історичного процесу, а також досягнень вихідців
Куди ж сягає історія про найдавніші часи нашого народу Патріарх української історії, видатний учений і політичний діяч Михайло Грушевський писав: «Народ наш живе на Україні вже дуже давно. Тисячу двісті або триста літ (600 або 700 літ по Різдві Христовім) жили вже наші люди мало не по цілій Україні, як і тепер»
Тяжкий і тернистий випав шлях на долю нашої Батьківщини Якщо пригадати хоч би пригнічення української мови, циркуляри, які забороняли
Якщо торкнутися історії, то скільки їх було указів, постанов… XX ст. принесло нашій мові й культурі високі злети і випробування. Нарешті українська мова стала господинею у своєму домі! Як довго ждали ми своєї волі слова, І ось воно співа, бринить, Бринить, співає наша мова, Чарує, тішить і п’янить, В якому думка прагне слова, Хто в майбутнім хоче жить, Той всім серцем закричить: «В рідній школі рідна мова».
Україна не уявляється без пісні, бо в пісні по-справжньому розкривається душа українського народу. Історичні факти доносять до нас інформацію про створення, появу на світ народних чи авторських українських пісень. Нині, безсумнівно, чимало їх переживає своє друге народження і воскресіння. По-новому ми сприймаємо й їхній зміст. Серце якого українця не стрепенеться, почувши пісню: Ой у лузі червона калина похилилася… Чогось наша славна Україна зажурилася.
Не так давно замайоріли в Україні синьо-жовті прапори. Поява їх викликала далеко неоднозначну реакцію населення. Синьо-жовте сполучення на українському прапорі – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів.
Наш стяг – пшениця у степу Під голубим сплетінням неба.
Наш прапор – втілення віковічного прагнення українського народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі, прагнення до свободи і незалежності. Звичайно, багато чим у боротьбі за незалежність України ми зобов’язані українському козацтву. Думається, що відродиться козацька слава, дух лицарства у генах нових поколінь. Будьмо гордими, що живемо на такій землі! Будьмо й гідними незалежності, за яку боролися наші предки.
Чому біблія є одною з найвідоміших книг.
Тернистий шлях України до незалежності