Пам’ятник славетній особистості і її творцю

Єдине, що заслуговує на увагу, – низка міркувань від наслідків до причини. Це й призводить до успішного розв’язання справи. Артур Конан Дойль “Шерлок Холмс”. Традиція людства – встановлювати пам’ятники на честь славетних особистостей. Серед мільйонів відомих письменників, музикантів, учених, удостоєних цієї честі, закарбовано в камені чи в металі всього одиниці літературних героїв. Серед них – Шерлок Холмс з циклу оповідань Артура Конан Дойля. Він височить біля лондонської станції метро “Бейкер-стріт”, де на однойменній

вулиці в будинку 221-Б, як написав А. Конан Дойль, мешкав легендарний герой разом з другом лікарем Ватсоном. Чим же підкорив своїх читачів А. Конан Дойль? Чому й понад століття після написання оповідань про Шерлока Холмса шанувальники великого детектива створюють клуби, товариства на його честь?

Звісно, талантові А. Конан Дойля ми завдячуємо популярності його героїв. Крім того, і сам вид художньої літератури, який називається детективним, захоплюючий за своєю будовою. Поняття “детективна література” – від лат. йеіесііо – відкриття, від англ. ііеїесі – викривати. Він побудований або на логічному розкритті

загадкового злочину, або на детальному з’ясуванні таємних і дивних обставин, що пов’язані з долями героїв. Конфлікт будується на боротьбі розуму і справедливості з силами зла і насилля. Фундатором детективної літератури вважається американський письменник Едгар Алан По, але саме Артур Конан Дойль винаходить нову літературну форму – цикл детективних оповідань з одним головним героєм.

З захопленням читачами сприйнялися збірки “Пригоди Шерлока Холмса” і “Записки про Шерлока Холмса”. А коли А. Конан Дойль вирішив, що вичерпався з сюжетами про детектива-мислителя, написав оповідання “Остання справа Холмса”, де розповів про загибель улюбленого героя від руки злочинця Моріарті. Читачі, серед яких була і сама англійська королева Вікторія, просили автора повернути світові містера Холмса. Так у 1902 році з’являється повість “Собака Баскервілів”, а у 1903 – цикл оповідань “Повернення Шерлока Холмса”.


Характеристика анастази де ресто гобсек.
Пам’ятник славетній особистості і її творцю