Твір доповідь: Охорона навколишнього середовища

Балтійське море не можна більше використовувати як смітник. Вода є життєво важливою. Лише там, де вона у достатній кількості та має добру якість, можуть існувати люди, звірі та рослини. Це стосується також солоної води моря та прісної води в річках, озерах, у полярному льоді та у льодовиках. Взагалі вода покриває понад 70 відсотків нашої землі.

Вже кілька років тому фахівці у галузі охорони середовища попереджували: Балтійське море буде скоро водною пустелею без риб та рослин. На майже 20 000 кілометровому узбережжі Балтійського моря розташовані

паперові та целюлозні фабрики, верфі та нафтоперегонні заводи, атомні електростанції, хімічні та сталеливарні заводи. Кількість стічних вод у містах на узбережжі постійно зростає. Ріки постачають все більше бруду до Балтійського моря. Рух танкерів та пасажирських суден, водовозів та суден для транспортування паперу зростає далі.

Наслідки були більш ніж сумними: сотні тисяч тонн твердих та рідких відходів щорічно виводяться у Балтійське море – часто лише подрібнені, більшістю не очищені.

Ці відходи з хатніх господарств, промислових та господарських підпри ємств, стічні води міст та пароплавів містять

високотоксичні шкідливі речовини. Життя у Балтійському морі було під загрозою: сотні тисяч померлої камбали, річкової камбали та тріски у Нільському фіорді, місця, заборонені для купання під Фленсбургом та на Траві під Любеком, багато місць, заборонені для рибної ловлі, на узбережжі. Через це прибережні балтійські держави у 1974 уклали угоду. Було визначено, які шкідливі та отруйні речовини не можна затоплювати чи відводити зі стічними водами у море. Перші успіхи у боротьбі за чисте Балтійське море вже встановлені. Особливо небезпечний засіб для знищення комах ДДТ було заборонено в усіх балтійських країнах. Фабрики мусили припинити своє виробництво, якщо не могли виконати розпорядження щодо краще очищених стічних вод. Багато великих міст побудували нові очисні споруди.

Місця на Балтійському морі, яким особливо загрожувала небезпека, вже

Під контролем. Але треба докласти ще багато зусиль, щоб остаточно відверну

Ти небезпеку від Балтійського моря.

Пестициди загрожують передусім у Третьому світі у зростаючій мірі здоров’ю населення. Розташований у Вашингтоні Інститут світових ресурсів, що займається дослідженнями навколишнього середовища, саме повідомив, що хімікалії, які використовують у сільському господарстві, мають силу послаблювати людську імунну систему та сприяти розповсюдженню інфекційних хвороб та виникненню рака. Особлива небезпека надходить від пестицидів таких як ДДТ, Лінда та Малаціон. Використання цих засобів у Європі та США вже давно заборонено, у країнах, що розвиваються, навпаки, вони використовуються через їх низьку ціну на великих площах. Майже половина світової продукції пестицидів вживається у країнах Третього світу, і в цих країнах також особливо високий рівень заразних хвороб.

Дослідження інституту: “Смерть через звичайні інфекційні хвороби у країнах, що розвиваються, частково обумовлена діянням пестицидів”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір доповідь: Охорона навколишнього середовища