Стверджуючи ідеали добра, дружби, братерства… (за поемою «Витязь у тигровій шкурі»)

Поема Руставелі донесла до наших днів вражаючі картини життя далеких часів. Вона дає нам можливість почути відгомін вируючих пристрастей давньої епохи, захоплюватися піднесеним коханням, отримувати насолоду від безкорисливої дружби тих людей, чиє життя відокремлене від нас на відстань казки.

«Витязь у тигровій шкурі» і сьогодні сприймається не як щось віджиле, нікому не потрібне, а як жива сила потужного інтелектуального й емоційного впливу, що народ зберіг навічно. Поема стала дорогоцінним духовним скарбом нації, вона так само, як і

рідна земля, оберігалася й передавалася від покоління до покоління.

Фабула поеми виростає із найдавніших грузинських міфів та переказів. Головна думка твору та провідна сюжетна лінія зосереджена навколо долі Автандила і Тінатін, Таріела і Нестан-Дареджан. Своїх героїв Руставелі наділив усіма земними й небесними чеснотами.

Характери і вчинки головних героїв поеми – Автандила і Таріела – визначає кохання. Моральна та фізична довершеність анітрохи не відділяє їх від реальних людей, а навпаки, наближає до земного життя як своєрідні ідеали. У цьому й полягає великий гуманізм Руставелі, який випередим у своїй

творчості митців європейського Ренесансу з їхнім культом подібної до Бога людської особистості.

Автор поеми блискуче вирішує завдання морального виховання. Він оспівує чесних, добросовісних людей і разом з тим ганьбить тих, хто хитрує та зраджує своїх співвітчизників. «Зневажаю зрадників» – такий вирок виносить Руставелі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Стверджуючи ідеали добра, дружби, братерства… (за поемою «Витязь у тигровій шкурі»)