Що означає поважати інших?

З самого малечку батьки навчають своїх дітей поважати інших. А що вони розуміють під цим поняттям? Думок на цю тему існує незліченна кількість, тому що кожен з нас виховувався у різних умовах і людьми різних поглядів. Особисто для мене поважати інших означає, у першу чергу поважати себе і робити будь-що таким чином, щоб не принижувати власної гідності та гідності інших людей.

Яскравим літературним прикладом на користь моєї думки є твір Миколи Куліша “Мина Мазало”, де поняття “поваги” і “неповаги” конкурують між собою протягом

усього твору в образах героїв – самого Мина Мазала та його сина Мокія. Читач може побачити той випадок, коли людина через якесь своє переконання у неповазі до інших втрачає свою честь, це підтверджує самовпевнений Мина Мазало, який, не звертаючи на думку інших ніякої уваги, на перше місце ставить лише свою думку не погоджуючись на будь-які компроміси. З іншого боку ми бачимо Мокія – людину світлих поглядів, – який обстоює свою думку спокійно і виважено, намагається знайти шляхи вирішення проблеми, які б були прийнятні кожному.

Хочу також висловити свою думку про те, що повага – це велика сила, на якій у нашому

суспільстві тримаються родинні, дружні та трудові відносини. Поважати людей – означає уважно слухати та виявляти розуміння до них, поважати їх думки, навіть якщо ви не погоджуєтесь з ними, виконувати свої обов’язки перед іншими та дотримуватися даного слова, і найголовніше, за будь-яких обставин, не ставити людину, якою б вона не була, нижче за себе самого!


Милосердя починається з власної родини.
Що означає поважати інших?