Проблеми виховання людини-трудівника в п’єсі «Дикий Ангел»

Єдність особистого і громадського, чесна й сумлінна праця кожного члена суспільства, відповідальність перед майбутніми поколіннями за те, що ти зробив у житті – такі визначальні принципи головного героя твору Платона Микитовича Ангела, який вважає їх обов’язковими для всіх.

На перший погляд, Ангел – «куркуляка», «за копійкою не те, що нахилиться, а ляже». Та й сам Платон Микитович відверто зізнається, що не байдужий до грошей. Правда, він їх не любить, а поважає. Однак не варто робити поспішні висновки, треба уважніше прислухатися

до його слів, придивитися до вчинків.

У розмові з журналістом Клоковим Ангел, відповідаючи на запитання про вищу мету свого життя, каже: «Жити як слід». Що це означає? Жити тільки для себе? Ні! Платон Микитович не відділяє себе від держави, а вважає себе її частиною. Ангел добре знає, що гроші – мірило достатку, а заробляються вони працею. Хизуватися бідністю, злиднями, на його думку, соромно: «І жити треба неабияк, а добре, багато».

Платон Микитович виступає за сувору економію, бо в ній – запорука зростання добробуту, багатства країни. Кожна людина повинна вболівати за народне добро, не залишатися байдужою до

безгосподарності. Отож, прагнення до заможного життя в Ангела невіддільне від загальнонародних, державних інтересів. Його думка про бережливість і ощадливість завжди буде актуальною.

Для головного героя надзвичайно важливо, яку пам’ять після себе залишить людина. Тому дізнавшись, що син Петро не виступив проти помилкового рішення спорудити багатоквартирний будинок у такому місці, де буде неможливо жити, він радить йому визнати свою помилку перед відповідною інстанцією. А у відповідь чує: «За п’ять років я, може, и не працюватиму тут…» Отже, відповідатиме інший… Це обурює старого, і він гнівно заявляє: «… за кожну годину своєї роботи – відповідай! Помреш – і тоді пам’ять про тебе відповість за діла твої».

Прочитавши п’єсу «Дикий Ангел», ми глибше усвідомлюємо, що наша держава буде багатою, а люди матимуть добробут лише тоді, коли кожний- від робітника до державного службовця – ставитиметься до своїх обов’язків відповідально.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Проблеми виховання людини-трудівника в п’єсі «Дикий Ангел»