Трагічна доля Галілея (за драмою «Життя Галілея»)

Бертольд Брехт своєю світовою славою забов’язаний театру. В кінці 20-х років Брехт сформовує теорію «епічного театру», який був протилежністю «драматичному». Головний принцип епічного театру Брехта – «ефект очуження». Цей принцип передбачає незвичайне зображення звичайного.

Проблеми моральної відповідальності людини за все, що відбувається в світі, Брехт гостро поставив у драмі «Життя Галілея». За жанром – це філософська драма, в якій автор спонукає глядача переглянути погляди на світ, відчути відповідальність за все, що відбувається

в ньому. Дія п’єси відбувається в Італії доби Відродження, а образ Галілея стає символом перевороту не тільки в науці, а й духовній культурі, в розумінні людиною свого місця на землі і у Всесвіті.

історія життя Галілея – драматична, інквізиція змушує великого вченого, щоб він зрікся свого вчення. Є гака легенда, що Галілей не змирився і вигукнув: «А все-таки она вертится!» Брехт відкидає цю легенду і показує Галілея, який зрікся своїх переконань перед судом інквізиції. Та Галілей уособлює вченого, який визнає тільки одне – свою місію служіння істині. Заради цього він здатен зректися близьких і учнів,

терпіти голод і холод.

В останніх епізодах Брехт змальовує Галілея, який продовжує свою працю. Бути героєм і померти легко, набагато важче покласти на себе відповідальність за увесь світ, продовжувати працювати, навіть не зважаючи, чи будуть коли-небудь використані твої відкриття. В п’єсі стикаються різні ідеї про долю людини, а сюжет побудований не тільки на розкритті значення творчості людини, а й на усвідомленні героєм свого призначення.

Історія Галілея для Брехта – лише притча для постановки великої соціально-філософської проблеми. При уважному аналізі виявляється, що драма Брехта не зовсім історична. Не важко впевнитися, що багато міркувань Галілея лежить в основі його досвіду. З учинків Галілея я розкрила його думки, ясність і точність соціального аналізу.

Брехт бере відомий і популярний сюжет або історичний епізод і відбудовує філософську притчу, щоб примусити читача задуматися над якимись важливими життєвими питаннями.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Трагічна доля Галілея (за драмою «Життя Галілея»)