Образ Ігоря Святославича захисника Батьківщини

Літописна повість “Похід князя Ігоря Святославича на половців 1185 року” – визначна сторінка в історії літопису Київської Русі. Вона оповідає нам про іс­торичні події, що сталися на території нашої Батьківщини багато сторіч тому, допомагає нам дізнатися і про факти з історії нашого народу, і про визначних іс­торичних діячів, які захищали нашу Батьківщину, не жаліючи себе.

Таким був князь Ігор Святославич, який очолив військовий похід 1185 року на половців. Образ Ігоря Святославича – один із найяскравіших серед тих, що зна­ходимо

у літописах. Князь Ігор Святославич зображений передусім як мужній за­хисник своєї Батьківщини. Це хоробрий воїн, завзятий та сміливий, який понад усе прагнув бачити свій краіі вільним, могутнім, багатим. На початку означеного походу сталося незвичайне природне явище – затемнення сонця. Багатьма воно було сприйняте як погане знамення, що віщує біду та поразку. Зараз важко ска­зати, чи правильним було рішення князя Ігоря про влаштування походу, адже він призвів до численних втрат, а сам князь опинився у ворожому полоні. Проте все це сталося пізніше. Незважаючи на зловісне знамення, князь Ігор Святославич все ж таки
продовжує похід. Враховуючи схильність людей до забобонів у ті далекі часи, вчинок князя видається мені гідним захоплення. Адже нехтування знамен­ням, смертельною небезпекою, яка супроводжувала запланований похід, свідчить насамперед про те, наскільки палко прагнув князь визволення своєї Батьківщини, наскільки вище ставив він захист рідної землі, ніж власне життя та безпеку. Муж­ність Ігоря Святославича викликає щире захоплення. Як на мене, він був справж­нім сином своєї Батьківщини, патріотично налаштованим, із беззаперечною ві­рою у свої ідеали, у власну справу.

Проте похід Ігоря Святославича на половців зазнає нищівної поразки. Мож­ливо. саме гаряча віра у перемогу перешкодила йому, не дата оцінити ситуацію з позицій тверезого розуму. Навіть у такому становищі Ігор поводиться гідно. Пере­буваючи у полоні, він залишається вірним своїй Батьківщині, повертаючись туди за першої ж можливості. Його не спокушають багатства чи влада, запропонова­ні йому ворогами. Можливо, деяка недалекоглядність князя спричинила руйна­цію його військових планів, проте чи маємо ми право зараз судити його? Як на мене, то ні.

Літописна повість “Похід князя Ігоря Святославича на половців 1185 року” має неабияке історичне та літературне значення. На основі цього твору було ство­рено історичну поему “Слово о полку Ігоревім” – визначну пам’ятку давньої української літератури. Пізніше письменники зверталися до цих творів та зобра­жених у них образів, використовуючи їх у своїй творчості. Літописи є важливими для вивчення історії нашої Батьківщини. Крім того, вони дають змогу дізнатися про легендарних особистостей, які жили багато сторіч тому, проте залишили свій слід в історії та в серцях нащадків. Таким образом, що прийшов до нас з літопи­сів, є образ князя Ігоря Святославича — мужнього, завзятого патріота, захисника своєї Батьківщини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Образ Ігоря Святославича захисника Батьківщини