Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів»

«Острів скарбів», який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, на перший погляд, проста й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною.

Авантюрний сюжет її, незважаючи на традиційність теми – оповідь про піратів, пригоди на морі, – є оригінальним.

Юному героєві «Острова скарбів» Джиму Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в складних обставинах за несприятливих умов, іти на ризик, напружувати мозок і м’язи. Доводиться робити моральний вибір, виявляти

життєву позицію. Джиму та його друзям зустрічаються пірати. Це справжні мародери, втілення злої і хижої підступності. Джнм в їхньому середовищі – «острів скарбів». І глибинний смисл його пригод – в самому собі виявити справжні скарби.

Стівенсон оспівує романтичне натхнення почуттів, однак не ізолює цих високих почуттів від реального фунту. Його приваблюють складні характери, душевні суперечності і контрасти. Одним з найяскравіших характерів постає одноногий корабельний кухар Джон Сільвер. Він підступний, злостивий, жорстокий, але водночас розумний, хитрий, енергійний і спритний. Його психологічний

портрет складний і суперечливий, однак переконливий.

З великою силою художньої виразності письменник показує моральну сутність людини. Стівенсон прагнув своїми творами «навчати людей радості», доводячи, що такі «уроки новітні звучати бадьоро і натхненно, повинні зміцнювати в людях мужність».


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Нестримний дух романтики в романі «Острів скарбів»