Молодий український селянин (твір-опис за картиною)

Картина “Молодий український селянин Кармалюк” виконана художником В. А. Тропініним в жанрі портрета.

Світло падає на обличчя і одяг селянина. Ми бачимо молодого чоловіка, не козака, а саме селянина, бо він з традиційною українською селянською зачіскою, традиційними вусами. Очі селянина карі, волосся русяве – все звичайне, типове.

Одягнений він у вишивану сорочку і свитку з простої, мабуть, домотканої матерії. Одяг традиційний, але дуже простий. Людина ця, здається, небагата.

Але головним у цьому портреті є, на мій погляд, не

національний одяг і не традиційна зачіска. Ця людина, звичайна, як підкреслює художник, вирішує якусь складну життєву проблему. У виразі обличчя – нерішучість, замисленість, погляд спрямований усередину себе. Очі дивляться уважно, а, здається, не бачать нічого перед собою. Навіть рука піднята так, ніби він, розмовляє. Але губи стиснуті, тобто розмовляє він сам з собою. Брови зведені якось страждальницьки. Нелегку проблему вирішує цей чоловік.

Думаю, надавши такий вираз обличчю цього типового молодого селянина, художник, який сам у молодості був кріпаком, хотів нам розповісти про нелегке життя простих людей, про те, що під простою свиткою б’ється серце, яке може любити і страждати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Молодий український селянин (твір-опис за картиною)