М. Лєрмонтов. Передмова до “Героя нашого часу”

Розміщено від Tvіr в Среда 26 мая

“У будь-якій книзі передмова є перша і водночас остання річ; вона або пояснює мету твору, або виправдовується перед критикою”, – так писав М. Лєрмонтов у своїй передмові до “Героя нашого часу”. Письменник, якому довелося натрапити на грубе нерозуміння свого роману читацькою публікою (“Деякі страшенно образились… що їм як зразок подають аморального Героя Нашого Часу”), вважав, що для того, щоб уникнути подібних нісенітниць, і потрібні передмови. Стосовно свого роману він прямо сказав у

передмові: “Герой нашого часу”, шановні добродії, точно портрет, проте не однієї людини: це портрет, створений із вад усього нашого покоління в повному їхньому розвитку”.

Передмова, особливо, якщо вона авторська, заслуговує на уроці такої самої уваги, як і художній текст. Зазвичай це пряме звернення письменників до читачів.

Зокрема, позиція М. Лєрмонтова, викладена у передмові, стане зрозумілою учням у процесі з’ясування запитань.

– Яке значення М. Лєрмонтов надавав передмовам? – Чому він вважав, що особливо “наш” читач потребує передмов? – Що спричинило написання його власної передмови до роману “Герой нашого часу”? – Що М. Лєрмонтов вважав за потрібне сказати читачеві в передмові до “Героя… “? – Як ви гадаєте, письменник своєю передмовою допомагає читачам зрозуміти головного героя роману?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

М. Лєрмонтов. Передмова до “Героя нашого часу”