Конфлікт героїчного і ницого у новелі «Матео Фальконе»

Ця новела разом із оповіданнями «Таманго» і «Кармен» принесли письменникові найбільшу славу. Письменника приваблювали сильні, героїчні характери, надзвичайні обставини і події, в яких вони розвиваються.

Розв’язка його творів здебільшого трагічна, бо не всі витримують випробування, що посилає доля. Саме такою трагічною є доля маленького Фортунато, жителя корсиканських макі, єдиного сина і надії свою батька, Матео Фальконе.

Кожен із героїв діє відповідно до умовну яких живе. Отже, з точки зору жителів Корсики, для яких законом честі

є надання притулку втікачеві, переслідуваному поліцією, злочин Фортунато є непростимий. Тому страшний у батьківському гніві Матео правий. Письменник називає ім’я винуватця трагічної долі героїв новели. Це капітан Гамба, «мораль» якого відрізняється від стійкого світу народних уявлень про честь, гідність, зраду.

Саме його підкуп, обман, віроломність розхитали ще не сформоване поняття про закон честі Корсики у малого Фортунато. Хлопчик добре знає про це, у його душі відбувається протиборство почуттів, але він не витримує спокуси.

Причиною синовбивства є зрада. Для Матео вона страшна ще й тим, що Фортунато – перший з їхнього роду, хто зрадив. Закони честі, поняття моралі виявляються найвищими для Матео. Хоча ми й не можемо судити його за законами нашої, сучасної цивілізації.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Конфлікт героїчного і ницого у новелі «Матео Фальконе»