Доктор Живаго характеристика образу Комаровского Віктора Іполитовича

Комаровский Віктор Іполитович – багатий адвокат; персонаж утілює “демонічний” початок(ср. прізвище актора, приятеля К. – Сатаниди). К. повинний в розоренні і загибелі батька Живаго. К. – коханець вдови Гишар, потім – її дочки Лары. Після скандалу на ялинці у Свентицких К. поселяє Лару на квартиру до своєї, знайомій і вирішує не зустрічатися з нею, побоюючись нових скандалів, які можуть його скомпрометувати. К. бере участь у вечірці напередодні від’їзду Лары і Паші Антиповых в Юрятин.

Через 10 років, зустрівшись в Юрятине, Лара

розповідає Живаго про К., і з’ясовується, що в долях їх обох він виявився “злим генієм”. Пізніше К. сам з’являється в Юрятине – проїздом на Далекий Схід. Він переконує Лару і Живаго, що їх життя в небезпеці, і пропонує узяти їх з собою; потім приїжджає у Варыкино, розповідає Живаго про те, що чоловік Лары нібито страчений, і пропонує, щоб Живаго обдурив Лару, удавано погодившись на від’їзд з К. Добившись цього, К. від’їжджає разом з Ларой і Катенькой.

Дочка Лары і Юрія Живаго, що народилася на Далекому Сході, розповідає, що “Комаров”(так вона називає К.) був “російським міністром у Беломонголии” і при настанні червоних поїхав, увезя з собою дружину “Раїсу”(тобто Ларису).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Доктор Живаго характеристика образу Комаровского Віктора Іполитовича