Для кого написані закони?

Від народження до смерті людину охороняє закон. Вступив ти до університету або одружився, купив автомобіль або вийшов на пенсію – ти виконуєш дію, в якій присутній закон. Той самий закон застосовують до тих, хто робить дії, несумісні із загальнолюдськими правилами.

Деякі люди вважають, що дуже обтяжливо знати стільки законів, – адже їх так багато. Нехай, мовляв, їх вивчають юристи, судді та прокурори. Людина думає, що якщо вона не вчиняє погано, то й виконує закони. Але це не так. Законів, які регламентують наше життя, дуже багато, а незнання

їх призводить до поганих наслідків.

Наше законодавство – це єдина, логічно вибудувана система актів. Закон – це особливий юридичний акт. Закон приймається вищим представницьким органом державної влади, депутати якого є представниками народу. Таким чином, закон – це акт, який має вищу юридичну силу щодо всіх інших актів.

Конституція України – вищий Закон нашої держави, який закріплює й гарантує наші головні права та обов’язки. Людське суспільство постійно формує правила – закони, якими людство регулює взаємини людей один з одним та з державою. Перші у світі закони вавилонського царя Хаммурапі

було вибито на камені – найміцнішому матеріалі. Законодавча частина цього документа містила постанови про суд, власність, шлюб, сім’ю, захист особистості. Ретельно охоронялася приватна власність – раби. За крадіжку рабів встановлювалася смертна кара, за вбивство раба винуватець мав відшкодувати втрату власникові.

Ми знаємо про закони Київської Русі, Судебник Івана ІІІ, Конституції, розроблені декабристи. Усі вони гарантували норми поведінки для членів суспільства. Моральні норми – це принципи поведінки. їх дотримуються засобами суспільного впливу. Норми права йдуть від державних органів, дістають документального закріплення, забезпечуються силою держави. Закон відображує наші погляди на життя, наш досвід, наші уявлення про справедливість.

Тому візьмемо до рук Конституцію України, наш Основний Закон, та вчитаємося уважно в її рядки. Зрозуміємо, які в нас є права та обов’язки – і будемо жити за ними: чесно, дружно, працьовито.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Для кого написані закони?