Дэвид Копперфилд характеристика образу

Копперфилд Дэвид – “герой оповідання про своє власне життя”, що являється і найбільш близьким Диккенсу героєм. Йому віддані багато епізодів біографії письменника, який згадував свої підліткові роки, відтворюючи поневіряння, пережиті К. Виснажлива боротьба з буденністю, яка повинна була “зігнути його і зломити”, провокує напади відчаю, але кінець кінцем виявляється незамінним досвідом, формуючи і виховуючи особу.

У школі, керованій тупим педантом Криклом, потім на складі, куди вітчим, караючи пасинок за норовистість, відправляє

Дэвида мити пляшки, в поневіряннях, бездомності, убогості народжується майбутній письменник, якого відрізняє істинне знання людського серця. Перегортаючи разом з оповідачем сторінки його минулого, читач постійно бачить перед собою “фігурку безневинної дитини, що створила свій уявний світ з таких незвичайних випробувань і життєвої вульгарності”. Перенесене К.

– версія драм самотності, духовної неприкаяної, неподілених або ненагороджених романтичних поривів, що вічно повторюються. Минуле, заповнене етичними шуканнями і затьмарене жорстокими ударами долі, з яких найстрашнішою виявилася смерть

матері, згубленої своїм нещасливим другим шлюбом, відтворюється по відгомонах і підказках пам’яті. У свідомості К., що озирається на свою юність, виникає образ, який ледве впізнанний : змінюючи особу, час постійно коригує і її передісторію.

“Той хлопчик неначе не має до мене ніякого відношення, він залишився десь позаду на життєвому шляху, я ніколи ним не був, я пройшов повз нього, і, здається мені, це був хтось інший, не я.”. Монтаж істотних і неначе випадково збережених пам’яттю свідчень утворює тканину розповіді, що відрізняється неприхованою суб’єктивністю, яка мало властива літературі епохи Диккенса. Біографія К.

Відтворюється як неподаланий конфлікт наполегливої віри в кінцеву урочистість добра і наростаючого смутку, коли одна за одною розвіюються прахом надії юних років. Художня обдарованість, не відразу відкрита їм в собі, примушує К.

З особливою емоційною гостротою сприймати і “випробування”, і “вульгарність” : устої портових кварталів і лондонських портерних, порядки, встановлені в юридичних конторах, де він осягає уроки ділового життя, навички парламентських ораторів, коли, впоравшись із стенографією, що його, що вкінець змучила, він стає репортером і записує дебати для уранішнього випуску газети. Втративши Дору, він під кінець знаходить спокій і щастя в союзі з Агнес Уикфилд, буквально вирваною їм з мереж, сплетених Урією Хіпом.

Фінал його історії ідилічний, і герой частково втрачає свою неординарність. Але духовні конфлікти, що зародилися ще в пору “випробувань”, залишаються недозволеними, і передусім той з них, який зв’язаний з пошуками виправдання життя, що так часто примушує стикатися з несправедливістю, душевною черствістю, тираненням, знущанням із слабких, некараним цинізмом аморалістів і т. п. Спогаду про дні, коли Дэвид “відчував крах надій і повну занедбаність”, невикорінні.

Щаслива розв’язка сприймається як умовність.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дэвид Копперфилд характеристика образу