Автотраса змінює вбрання (опис процесу праці)

Наш будинок стоїть на проспекті. Повз нього вдень і вночі снують автомобілі, Навіть тротуари нерідко слугують для них стоянками. Саме шосе в багатьох місцях пошкоджено автомобілями. Свою справу роблять сніг і дощ, спека й морози. Щоправда, трасу час від часу ремонтують, але цей так званий клаптевий ремонт довго не витримує навантажень. За лічені місяці асфальтні клаптики, накладені на вибоїни, стають непридатними, і авто і тролейбуси знову підстрибують на ямах, різко вищать гальма, і на шосе боляче дивитися. Цим літом, схоже, справа з дорогами

почала змінюватися на краще. Прийшла бригада робочих в уніформах жовтогарячого кольору, підійшла колона дорожньої техніки – і робота закипіла. Щоправда, не по суцільній трасі, адже машини мають якось їхати.

Робітники за допомогою вібраційних відбійних інструментів знімали асфальт шар за шаром. А ще його знімали за допомогою дорожньо-будівельних машин, оснащених спеціальними фрезами. Зняті шматки полотна за допомогою екскаватора завантажували у самоскид і вивозили. Потім підключався до роботи грейдер – машина для профілювання доріг, а згодом почали прибувати самоскиди з гарячим асфальтом. Цю чорну гарячу

масу, що так гостро пахла смолою, висипали на підготовлені ділянки дороги, а робітники за допомогою спеціальних інструментів, схожих на великі швабри, рівномірно розподіляли асфальт по поверхні дороги. Потім до роботи підключалися величезні важкі котки, які їздили туди-сюдн і розгладжували полотно, утрамбовуючи асфальт. Від нього йшла пара, він був гладеньким, красивим, тьмяно виблискував на сонці. Через деякий час трасу біля; нашого семиповерхового будинку важко було впізнати. Дорожнє вбрання було ні диво рівним і гарним. Воно гармонійно поєднувалося з високими старими тополями, що росли на узбіччі траси. Здавалося, що наш будинок поруч з оновленою трасою виглядає ще величніше.

Дорожники перейшли далі, на нові ділянки. Тепер біля нашого і сусіднього будинків автомобілі й тролейбуси безперешкодно рухаються в своєму напрямку!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Автотраса змінює вбрання (опис процесу праці)